Почина како милионерка: Просеше на улица, а на сметка имаше 1,1 милион долари

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Питачката Фатима Отман (52) која живееше од милостината собрана на улиците од Бејрут почина како милионерка. Нејзиното тело беше најдено во напуштен автомобил, а крај него се наоѓаа две торби со 5 милиони либански фунти, односно околу 3.300 долари во кеш. На штедната сметка која се водела на нејзино има биле најдени 1,7 милијарди либански… Read more »

Брачна двојка пронајде закопано богатство во својот двор

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Детскиот сон со пронаоѓање на злато се исполни на еден брачна двојка од Њујорк, кој во својот двор од куќата пронајде метален сеф полн со злато, дијаманти и пари, пишува Њујорк Пост. Се испоставило дека токму тој сеф вреден 52 илјади долари, кој го пронашле закопан припаѓал на нивниот сосед, кој бил ограбен пред седум… Read more »

Најбогатиот човек на планетата стана уште побогат

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Богатството на Џеф Безос се зголеми за дополнителни 12 милијарди долари благодарение на исклучителни резултати на Amazon што ги надминаа и очекувањата на Волстрит, пишува Independent. Џеф Безос, најбогатиот човек на планетата, сега е уште побогат и има над 134.000 милјарди долари, тоа е 43.000 милјарди долари повеќе од второпласираниот Бил Гејтс, според Billionaires Index на Bloomberg…. Read more »

Топ 10-те случајни пронајдоци кои ги направиле пронаоѓачите богати

Posted by & filed under МУАБЕТ.

Некои луѓе се збогатуваат преку напорна работа и екстремни таленти. Или ако ограбат некоја банка. Или, можете да се збогатите ако сте ептен ксметлии, како луѓето што ќе ги видите на ова видео. (26) Тим ЗА -0%     Тим ПРОТИВ 0% Гласањето е затворено   

Момче го откри огромното богатство на легендарниот крал

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

13- годишно момче случајно дошло до огромно откритие. Лука Малашниченко заедно со археологот Рене Шен од хоби пробувале да најдат метални предмети на данскиот остров Руген . Момчето открило парче метал и мислело дека станува збор з абезвреден алуминиум . Но , кога археологот го загледал , видел дека е сребро . На тоа место… Read more »

Богатство преку ноќ: Случајни откритија на 6 обични луѓе кои им донеле многу пари

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Скромно наследство или стар предмет купен на пазар, понекогаш може да крие огромна вредност и да ви го промени животот. Во свет во кој ни станува сè потешко да поверуваме дека чуда навистина се случуваат и дека животот може да ви се промени на подобро за миг, овие приказни ќе ви го разубават денот. Неколку луѓе… Read more »

Апсурдното богатство на Пабло Ескобар

Posted by & filed under ДОКУМЕНТАРКА.

Моментот кога Пабло Ескобар бил на врвот на моќта, се проценува дека тежел некаде околу 30 милијарди долари во денешни пари. Или колку буџетот на Македонија за 10-12 години собран на купче. Е сега, никој од нас нема видено со очи толку пари, па целта на ова видео е да проба да ви долови како… Read more »

Милјардерите на Дубаи – луксузни куќи и играчки

Posted by & filed under ДОКУМЕНТАРКА.

Погледнете во екцентричните животи на оние ултра богати во Дубаи, од нивните домови и играчки до лудите имиџи и стилови. Кога имаш пара брате, можеш што сакаш, така фнкционира светот. Види што пропуштаме, дајте пари да правиме…   (235) Тим ЗА -0%     Тим ПРОТИВ 0% Гласањето е затворено