Џабе теретани, аеробици и останато. Вежбањето не е најдобриот начин да се изгуби тежината…

Posted by & filed under МУАБЕТ.

Зошто напорното вежбање и тренинзи се супер за вашето здравје и одржување на телото, ама не и за губење на тежината, објаснето во 5 минути… (66) Тим ЗА -0%     Тим ПРОТИВ 0% Гласањето е затворено   

Двете диети кои се прогласени за најздрави

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Сега е идеален период да започнете со здрава исхрана и диета, после обилното празнично прејадување и полнење на организмот со масти. Но, како да ја одберете најздравата диета, е веројатно најголемата дилема која ја имате кога треба да се одлучите да започнете со нов начин на исхрана. Експертите и нутриционистите ви помагаат. Споредувајте 40 различни… Read more »

Исхрана или вежбање: Како полесно се стигнува до добра линија?

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Ако сакате да загубите неколку килограми, рецептот е веќе познат: Хранете се правилно и вежбајте. Но, која од овие две работи ќе направи поголема разлика? Дали е поефикасно да се оди четири пати неделно во теретана или да се јаде салата наместо чипс? За Филип Стенфорт, професор на Универзитетот во Тексас и извршен директор на… Read more »

Два хамбургера се подобри од еден за вашето здравје!

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Ова не е некаква злобна маркетинг порака од некоја позната сендвичара која сака да ве наведе да јадете повеќе хамбургери, ова е вистински факт. Иако кај нас во Македонија, тешко се наоѓаат јунаци кои можат да изедат по два на едно седење што се вели, ако земете во предвид просечна големина на македонски и американски… Read more »

6 работи што ќе се случат ако прекинете да јадете месо

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Луѓето се префрлаат на вегетаријанска исхрана од многу причини. Таа вклучува губење на тежината, поголемо чувство на енергичност, намалување на ризикот од срцеви заболувања, намалување на бројот на апчиња што ги земаат… постојат десетици големи причини! За уште поголема инспирација, проверете ги овие други придобивки што можете да ги очекувате кога ќе го отфрлите месото… Read more »

Ако не знаете зошто веганска исхрана е добра за вашето здравје и планетата ова кратко видео ќе ви долови

Posted by & filed under ЕВОЛУЦИЈА.

Кога станува збор за диетата, сите знаеме дека има толку многу контрадикторни информации по интернет за тоа што навистина значи да се биде здрав и што треба да направите за да бидете здрави. Особено во областа на исхрана на база на растенија, има дури и свесни дезинформации, а многумина остануваат збунети околу тоа дали тие… Read more »