Дневен хороскоп за петок (20.04.2018)

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Овен Ќе се однесувате непромислено. Можно е да ги пропуштите предизвиците. Додека во прашањето поврзано со работата воглавно ќе бидете трезвени практични и внимателни. Во меѓучовечките односи покажувате нетрпение. Ако имате врска иницијативата пртепуштете му ја на партнерот. Кај слободните може да се појави прилика за флерт со личност која е поврзана со работата. Здравје:… Read more »

Дневен хороскоп за среда (18.04.2018)

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Овен Доаѓаат промени и тоа ве плаши. Наместо да стравувате, разгледајте ги добрите страни од новонастанатата ситуација. Овие промени ќе ви донесат повеќе време за себе и тоа би требало да ве радува. Денес ќе биде мирен ден без поголеми потреси. Ако сте слободни, можно е да започнете врска со личност која ја знаете преку… Read more »

Дневен хороскоп за сабота (14.04.2018): Одбегнете непотребни проблеми и уживајте во викендот

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Овен Многу поволен ден за повеќето претставници на вашиот знак, особено за оние директните, кои одат кон целта.Имате поддршка од еден Лав или некој Рак додека Бикот е прилично дискретен во начинот на кој ги подржува вашите замисли и идеи. Работењето со некој Јардец ви носи многу сатисфакција. Ако се занимавате со спорт или сте… Read more »

Дневен хороскоп за сабота (24.03.2018)

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Овен Денес слушајте ги сите совети кои луѓето околу вас ќе ви ги даваат, но дозволете интуицијата да ви покаже кои да ги послушате. Не се исклучувајте од итните ситуации, реагирајте брзо, така ќе спречите проблеми во иднина. На поле љубов не им подлегнувајте на црните мисли и сценарија, само тапкате во место заради нив…. Read more »

Дневен хороскоп за понеделник (12.03.2018)

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Овен Денешниот ден ќе ви донесе блиска средба со партнерот и не трудете се да го уништите тоа со вашата презафатеност. Посветете им вниманите и на пријателите, на некој од нив ќе му биде потребен вашиот совет. Бик Емоциите оставете ги на страна овој ден. Препорачливо ви е да ја заборавите срамежливоста и да го… Read more »

Дневен хороскоп за понеделник (19.02.2018)

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Овен Некој по секоја цена сака да влијае на вас. Од вас се очекува иницијатива на работа. Ќе имате прилика да се сретнете со некоја личност која долго не сте ја виделе, а која на емотивен план многу ви значи. Можни се проблеми со бубрезите. Бик Сакате многу работи да промените, а за тоа немате… Read more »

Дневен хороскоп за понеделник (29.01.2018)

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Овен Ќе ви се укаже добра прилика да се стекнете со пaри. Имате подобро расположение отколку во претходниот период, бидејќи успеавте, некоја ситуација која не ви одговарала, да ја решите во ваша корист. Можна е романса со поранешниот партнер. Бик Доколку планирате заминување на пат ви се препорачува внимателност. Судските процеси можат да се завршат… Read more »

Дневен хороскоп за сабота (27.01.2018)

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Овен Не ја прифаќате можноста работата да ви тргне во лоша насока. Сметајте дека една блиска личност може пријатно да ве изненади. Многу слободни Овни можат да најдат партнер за брак. Здравствената ситуација е оптоварена со висок крвен притисок. Бик Способни сте да се соочите со своите проблеми. Ако соработувате со личност во знакот на… Read more »

Понеделнички дневен хороскоп (18.12.2017)

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Овен  Оние Овни кои се родители целосно ќе се посветат на своето семејство особено на потомството. Кон своите деца ќе се однесуваат заштитнички но од нив ќе бараат да бидат репрезентативни и успешни. Оние слободните лавови кои припаѓаат на посилниот пол ќе биде многу тешко да се освојат, а уште потешко да се задржат. За… Read more »