Алпски игри 2018

Posted by & filed under ДЕШАВКИ.

И оваа година Алпските игри се повторно со вас, Ве очекува многу забава, интересни игри, супер дружење и награди кои едноставно не смеете да ги пропуштите 🙂 Вашето присутво е задолжително! Се гледаме во парк, спроти Арената Филип Втори од 12 до 15 часот! (25) Тим ЗА -0%     Тим ПРОТИВ 0% Гласањето е затворено… Read more »

Skopje Street Festival #6

Posted by & filed under ДЕШАВКИ.

Најава за уште едно одлично издание на Skopje Street Festival #6. Оваа година поддршка на локалната македонска музичка сцена, многу баскет, денс и графити. Нe пропуштајте: 20 Години Скопска Ситуација со легендарните, САФ Одличните Funk Shui и Виртуозниот продуцент Djaikovski feat. MC David Lion Дали сте спремни за оваа агенда!?  Повеќе информации тука. (17) Тим ЗА -0%     Тим ПРОТИВ… Read more »

Book Fest – Readers Are Leaders

Posted by & filed under ДЕШАВКИ.

Хелен Дорон Македонија во склоп на глобалната кампања Readers Are Leaders ви го најавува најголемиот фестивал на книгата во државата. На 3 Јуни во периодот од 12:00 – 17:00 градскиот парк во Скопје ќе го претвориме во огромна бајка за деца инспирирано од книгата Алиса во земјата на чудата. 20 едукативни катчиња за деца –… Read more »

Bob Marley Day – One Love

Posted by & filed under ДЕШАВКИ.

—- Настанот почнува на 11 Мај (Петок) во 12ч , а завршува 12 Мај 01ч после полнок —- HAPPY BOB MARLEY DAY ! Поминаа многу години позади нас, оваа е 16-та година.Од 2003-та, кога беше одржан за првпат, овој настан расте и со својата големина и со својата важност, собирајќи секоја година неколку илјади посетители,… Read more »

Надувана едукација

Posted by & filed under ДЕШАВКИ.

420 Macedonia секоја сабота во 4:20 часот во градскиот парк во Скопје на Школка ќе поставува информативно-едукативен штанд! Лично ќе можете да поразговарате со нас и да се консултирате во врска со сè што Ве интересира за канабисот и подготовката на домашен екстракт, онаков каков што е потребен за лекување рак, не тој од аптека… ♥… Read more »