Дневен хороскоп за петок (20.04.2018)

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Овен Ќе се однесувате непромислено. Можно е да ги пропуштите предизвиците. Додека во прашањето поврзано со работата воглавно ќе бидете трезвени практични и внимателни. Во меѓучовечките односи покажувате нетрпение. Ако имате врска иницијативата пртепуштете му ја на партнерот. Кај слободните може да се појави прилика за флерт со личност која е поврзана со работата. Здравје:… Read more »

Каква мајка сте според хороскопскиот знак

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Како и за многу други нешта, ѕвездите имаат одговор и на ова прашање: Каква мајка сте, според вашиот хороскопски знак? Овен Водени од планетата Марс, вие сте врховен лидер и во состојба сте да направите речиси сѐ за тоа што го сакате. Кога станува збор за родителството, сакате вашето дете да има најдобро образование, храна,… Read more »

Дневен хороскоп за среда (18.04.2018)

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Овен Доаѓаат промени и тоа ве плаши. Наместо да стравувате, разгледајте ги добрите страни од новонастанатата ситуација. Овие промени ќе ви донесат повеќе време за себе и тоа би требало да ве радува. Денес ќе биде мирен ден без поголеми потреси. Ако сте слободни, можно е да започнете врска со личност која ја знаете преку… Read more »

Дневен хороскоп за сабота (14.04.2018): Одбегнете непотребни проблеми и уживајте во викендот

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Овен Многу поволен ден за повеќето претставници на вашиот знак, особено за оние директните, кои одат кон целта.Имате поддршка од еден Лав или некој Рак додека Бикот е прилично дискретен во начинот на кој ги подржува вашите замисли и идеи. Работењето со некој Јардец ви носи многу сатисфакција. Ако се занимавате со спорт или сте… Read more »

Овие хороскопски знаци се нaјсебични

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Девиците обожаваат да ги критикуваат другите, но понекогаш не се свесни за сопствените негативни особини. Тие треба да научат како да го задржат своето мислење за себе, кога никој не побарал нивен совет. Девиците треба да престанат да критикуваат и да ги остават нивните пријатели да си ги решаваат проблемите на свој начин. Во очите… Read more »

Месечен хороскоп за април 2018 година

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Овен Љубов – На повидок се заљубувања, но прво морате да завршите со некои личности од минатото, а првата недела од април е најдобра за тоа. Ако сте во врска, посветете се повеќе на партнерот, немојте да ја запоставувате љубовта поради работата или парите. Потребна ви е поголема стабилност овој месец. Дајте му го на… Read more »

10 хороскопски парови кои апсолутно совршено си одговараат!

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Хороскопските знаци имаат значително влијание врз нашиот секојдневен живот. Верувале или не во астрологијата, секој од нас барем еднаш во својот живот отворил весник на страницата за хороскоп. Секој лик има свои карактеристики, свои предности и слабости, работи што му се допаѓаат и не му се допаѓаат. Астрологијата игра важна улога во пронаоѓањето на партнер,… Read more »

Хороскопски знак кој доживотно ќе ви префрла ако еднаш му погрешите

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Секој знак од Зодијакот реагира на различен начин на направената грешка од свој близок. Бегајте од скорпиите доколку им погрешите бидејќи кај нив секоја грешка скапо се плаќа, додека личностите во знакот рак потполно ќе ве разберат и ќе преминат преку неа. Сепак, постои еден знак кој се издвојува од останатите и реагира на поинаков… Read more »

Дневен хороскоп за сабота (24.03.2018)

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Овен Денес слушајте ги сите совети кои луѓето околу вас ќе ви ги даваат, но дозволете интуицијата да ви покаже кои да ги послушате. Не се исклучувајте од итните ситуации, реагирајте брзо, така ќе спречите проблеми во иднина. На поле љубов не им подлегнувајте на црните мисли и сценарија, само тапкате во место заради нив…. Read more »

25 факти за хороскопските знаци кои секој би требало да ги знае

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Што навистина знаете за зодијакот? Можеби сте слушнале нешто, но дали сте знаеле дека астрологијата се сметала за вистинска наука пред научната револуција? Сè додека не била заменета со астрономијата, луѓето гледале кон небото барајќи значење. Овие луѓе биле наречени астролози и верувале дека можат да добијат информации за човештвото од ѕвездите. Една од главните… Read more »

Најискрен брачен хороскоп: Овие знаци се најлоши сопрузи

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Според хороскопот овие три хороскопски знаци се најлоши во бракот, па внимавајте ако планирате иднина со нив. РАК Мажите во хороскопскиот знак Рак се личности со кои животот не е е лесен. Овој тип може да се подели во две групи: Мажи кои го сакаат својот дом, но се напорни и се критичари. А во… Read more »

10 работи што треба да ги знаете пред да се вљубите во припадник на знакот Риби

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Рибите се креативни и емотивни, а понекогаш не го кажуваат она што го мислат. Понекогаш живеат во нивните соништа, но поради тоа се разиграни како деца. Ако сакате да започнете врска со овој нежен хороскопски знак, ова се 10-те работи што треба да ги знаете… 1. Им треба многу љубов и внимание Рибите никогаш нема… Read more »