Овие хороскопски знаци наскоро ќе се збогатат

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Со поврзување на знаците и елементите, астролозите ги откриваат карактерот, чувствата и падовите на секој знак. На ист начин, користејќи ја оваа врска, тие можат да добијат и финансиски предвидувања. Каде и да се наоѓате во светот секогаш ќе налетате на луѓе кои се колнат во моќта на хороскопот. Зодијакот содржи 12. знаци сместени во… Read more »

Овие хороскопски знаци се нaјсебични

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Девиците обожаваат да ги критикуваат другите, но понекогаш не се свесни за сопствените негативни особини. Тие треба да научат како да го задржат своето мислење за себе, кога никој не побарал нивен совет. Девиците треба да престанат да критикуваат и да ги остават нивните пријатели да си ги решаваат проблемите на свој начин. Во очите… Read more »

Овие три хороскопски знаци не се „скроени“ за долга врска!

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Скоро е јасно дека секој од нас може да има здрава и сериозна врска, дури и ако тоа не е типично за вашиот хороскопски знак. Секако секој знак си крие особини кои го прават едноставен, но тоа не значи дека можеме во целост да го идентификувам со хороскопот. Овен Личностите кои се родени во знакот… Read more »

5-те најлоши навики на секој хороскопски знак

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Доколку верувате во астрологија, веројатно ќе се согласите дека некои наши лоши навики зависат од хороскопските знаци. Во зависност од вашиот хороскопски знак, вие можеби премногу работите, премногу трошите или пак лесно избувнувате. Потребно е да станете свесни за вашите негативни навики за да можете да ги смените. Дозволете им на ѕвездите да ви помогнат… Read more »

Вака можеби се лутиш, според хороскопскиот знак

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Кога станува збор за лут – лут, сите сме малку поинакви. Различни работи не нервираат сите нас. Понекогаш работата е само до времето, како што знаеме, неколку луѓе се повеќе нервозни наутро отколку што се во вечерните часови. Постојат некои работи за кои сите се лутиме, ова се универзални работи. Овие работи вклучуваат некој ви… Read more »

Секој хороскопски знак опишан со само еден позитивен збор…

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Се вели дека овните се неуморно тврдоглави, близнацте дволични, девиците премногу педантни и така натаму. Но, не можеме да ја гледаме само негативната страна, нели? Решивме малку да им го зачешкаме егото на сите знаци со по некој убав збор и позитивна особина… Овен – храброст Бик – издржливост Близнаци – интелектуалност Рак – интуитиност… Read more »