Брз и едноставен рецепт: Превртен колач со јаболка

Posted by & filed under ЗДРАВА ХРАНА.

Во зима покрај тоа што можете да уживате во чоколадото во големи количини, исто така, можете да уживате и во вкусот на јаболката кои сè уште можете лесно да ги набавите. Еве еден одличен и пред сè лесен рецепт за подготовка на колач со јаболка: Потребни состојки: – 4 до 5 јаболка – 50g +… Read more »

Овесни снегулки со јаболка

Posted by & filed under ЗДРАВА ХРАНА.

Овој рецепт е како измислен за убав почеток на денот. Лесна храна, која ќе ви даде доволно енергија за да си ги завршите своите обврски пред времето за ручек. Подготовката – полесна и поедноставна не може да биде. Може да го искористите и како десерт. СОСТОЈКИ • 100 гр овесни снегулки • 750 мл овесно… Read more »