Концерт на Суперхикс во Скопје

Posted by & filed under ДЕШАВКИ.

РамПаРаРам е стихот кој последнава година најчесто го слушаме. Во кола, по дома, на ТВ, од фрижидер, во комшии, на пиво, во диско, насекаде… А 15 декември е денот кој ќе му даде боја на секојдневното сивило, 15 декември е денот за РАМПАРАРАМИЗИРАЊЕ и најновото концертно шоу на Вашиот омилен бенд!!! СКОПСКО SMOOTH Ви го најавува… Read more »

Златно Славејче 2017

Posted by & filed under ДЕШАВКИ.

Почитувани деца и родители, Оваа година 47-то издание на најочекуваниот детски фестивал во Македонија “Златно Славејче” ќе се одржи на: 16, 17 и 18 Ноември 2017, сите претстави се со почеток од 12:00 часот во арената “Борис Трајковски”. Билетите ќе може да ги набавите преку продажната мрежа на МкТикетс (од 1 ноември 2017) и на… Read more »

Al Di Meola во Скопје

Posted by & filed under ДЕШАВКИ.

ВЕЧЕР НА ВИСТИНСКО УЖИВАЊЕ:  АЛ ДИ МЕОЛА ГИ СВИРИ БИТЛСИ ВО МОБ! Почитувани пријатели, Огромно задоволство ни е да ви го најавиме следниот проект за оваа година- еден од најголемите светски и најнаградувани гитаристи на сите времиња, после пауза од речиси 10 години повторно се враќа во Скопје, со два ексклузивни концерта во една вечер (од… Read more »

Рамбо Амадеус во Скопје

Posted by & filed under ДЕШАВКИ.

3 Гонга и Рамбо Амадеус, совршена комбинација. На 29ти ноември во Станица 26 со почеток во 22:00 часот легендата на ЕХ-ЈУ сцената, неповторливиот и уникатен Рамбо Амадеус ќе одржи концерт кој ќе се памети, бидете и вие дел од тоа! Билети на: https://www.kupikartizase.com/Events/rambo_amadeus_3gonga_2017 3 Gonga i Rambo Amadeus, sovrshena kombinacija! Na 29ti noemvri vo Stanica… Read more »

STING во Скопје

Posted by & filed under ДЕШАВКИ.

STING ДОАЃА ВО СКОПЈЕ!!! Драги пријатели, Со големо задоволство Ве информираме дека на Македонија ќе и` се случи најголемиот концерт во нејзината досегашна историја! Во рамките на големата светска турнеја „57th & 9th“ по повод истоимениот албум, на 15-ти октомври во арената „Борис Трајковски“ во Скопје, концерт ќе одржи едно од најголемите светски музички имиња… Read more »

Bijelo Dugme во Охрид

Posted by & filed under ДЕШАВКИ.

ГОЛЕМ OPEN AIR КОНЦЕРТ НА BIJELO DUGME ВО ОХРИД! Драги пријатели, Задоволство ни е да ве информираме дека после историскиот и распродаден коцерт на BIJELO DUGME во Скопје пред повеќе од 10.000 посетители, Горан Бреговиќ, Младен Војичиќ- Тифа и Ален Исламовиќ, повторно се враќаат во Македонија, овој пат на голем open air концерт во Охрид,… Read more »

Концерт на Владо Јаневски

Posted by & filed under ДЕШАВКИ.

Карти во предпродажба по цена од 250 денари во сите продазни места на MkTickets и : Revija Coffe&Lounge Soul Kitchen Bar – Balkan Wine & Cuisine Bella Vista Lounge Bar & Restaurant Повеќе инфо за концертот можете да најдете овде. (80) Тим ЗА -0%     Тим ПРОТИВ 0% Гласањето е затворено   

Концерт на Васил Хаџиманов Бенд

Posted by & filed under ДЕШАВКИ.

Џез Ин со задоволство Ви го претставува ексклузивниот концерт на Васил Хаџиманов Бенд на 19 јули ова лето. Идејата на Васил за комбинирање на традиционалните Балкански фолк ритми и западните, модерни стилови (jazz, funk, rock, world music) во неговата музика е во потполност автентична и претставува нов пристап во џез музиката. Во 2001 година ВХ… Read more »

Мала Италија патува

Posted by & filed under ДЕШАВКИ.

“МАЛА ИТАЛИЈА ПАТУВА” е настан кој ќе се одржи на 20 јуни 2017 под отворено небо на платото на плоштадот Мајка Тереза во Скопје. Основната идеја за истиот е претставување на шпанската, италијанската и француската култура преку најпознатите канцони, шансони и шпански песни. Мотивација за настанот е потребата од воведување на нови и поинакви вечери… Read more »

The CHICK COREA Elektric Band на 2ри јули во Скопје

Posted by & filed under ДЕШАВКИ.

Легендарниот џез состав THE CHICK COREA ELEKTRIC BAND на 2ри ЈУЛИ ВО СКОПЈЕ – МЕТРОПОЛИС АРЕНА Почитувани, со огромно задоволство сакаме да Ве информираме дека Легендарниот Џез состав предводен од култниот џез пијанист, ”THE CHICK COREA Electric Band” на 2ри јули ќе гостува во Скопје. Во склоп на оваа ексклузивна светска турнеја и македонската публика… Read more »

Свечено отворање на новата концертна сала

Posted by & filed under ДЕШАВКИ.

Диригент: Владимир Ашкенази Солист: Симон Трпчески – пијано Програма: Т. Прокопиев: Суита бр. 2 од балетот „Лабин и Дојрана“ S. Prokofiev: Концерт за клавир и оркестар бр. 3 во C-dur, оп. 26 P.I.Tchaikovsky: Симфонија бр. 5 во e-moll оп. 64 (30) Тим ЗА -0%     Тим ПРОТИВ 0% Гласањето е затворено   

Концертна промоција PMG Колектив, песни љубовни

Posted by & filed under ДЕШАВКИ.

Новиот, 7ми по ред албум на PMG Колектив “Песни љубовни“ ќе доживее своја концертна промоција во Скопје, во сабота на 13 мај, во акустичното совршенство на кино салата, сега културен центар – Кино Култура. По 2 години од објавувањето на својот бездруго најуспешен албум ExYou, PMG Колектив се враќа со нова колекција на песни, можеби… Read more »