Lord of the Dance во Скопје

Posted by & filed under ДЕШАВКИ.

10 години подоцна –>> Најпосетуваниот танцов-музичко-сценски спектакл на светот, повторно пристигнува пред македонската публика: LORD OF THE DANCE на славниот Мајкл Флетли гостува во Скопје на 11-ти април 2018. По точно 10 години и 5 целосно распродадени настапи кај нас, светското денс-совршенство овој пат, во Вип арената „Борис Трајсковски“, ќе го претстави новото шоу „Опасни… Read more »

Simply The Best (Концерт по повод празникот „Василица“)

Posted by & filed under ДЕШАВКИ.

Традиционален концерт по повод празникот „Василица“ SIMPLY THE BEST *Rock & Pop ’80s & ’90s Македонската опера и балет ја продолжува традицијата. На 12 и 13 јануари (петок и сабота), 2018 г. ќе го одржи концертот по повод празникот „Василица“. Оваа година концертот носи наслов „Simply the best“, односно, направен е избор од најдобрите поп-рок… Read more »

Партибрејкерс во МКЦ

Posted by & filed under ДЕШАВКИ.

За следната година, поточно за 9 февруари 2018-та го најавуваме концертот на ПАРТИБРЕЈКЕРС. Според нашите истражувања, Брејкерси немаат свирено во МКЦ уште од 11 декември 1992 година (исправете ако грешиме), и исто исправете ако грешиме, ама сеќавањата велат дека последен концерт во СКопје е во 2008 година на мото фестивал на саем на отворено. Наместо… Read more »

Игор Џамбазов и Гуру Харе

Posted by & filed under ДЕШАВКИ.

Спектакуларен настап на Игор Џамбазов и Гуру Харе во ПИВНИЦА СТАР ГРАД на 16 (декември) ќе се дружиме со легендите и ќе го дегустираме најдоброто крафт пиво ТЕМОВ И покрај загадениот воздух ние заедно со нив ке дишеме длабоко, и ке ја дигнеме чаршијата на нозе Се чекаме на старото добро место ПИВНИЦА СТАР ГРАД… Read more »

Kraftwerk 3D концерт во Скопје

Posted by & filed under ДЕШАВКИ.

Германските пионери на електронската музика, легендарните KRAFTWERK ќе настапат во Скопје со извонредното 3D шоу од нивната актуелна и исклучително успешна светска турнеја. Концертот на KRAFTWERK во Скопје, како ексклузивен настан во организација на ТАКСИРАТ и Password Production, ќе се одржи на 27-ми февруари 2018 година во Вип Арена „Борис Трајковски“. Влезот за посетителите ќе… Read more »

Востание Фестивал 3 / Vostanie Festival 3

Posted by & filed under ДЕШАВКИ.

Diehard Booking ВОСТАНИЕ 3 музички фестивал: Noviot Pochetok / The New Beginning – 15 години Hardfaced Odd Crew (Софија, Бугарија) TrendKill DRIOMA 22-ри Декември (петок), МКЦ, Скопје Карти во претпродажба на билетара во МКЦ по цена од 300 денари. На ден на концерт 400 денари. Врати 19:30 часот Почеток 20:00 часот. (15) Тим ЗА -0%     Тим… Read more »

Лузер Фест 2017

Posted by & filed under ДЕШАВКИ.

Со ЛУЗЕР ФЕСТ – еден од нам омилените настани, НА 9-ти ДЕКЕМВРИ годинава имаме чест да го затвориме обемниот 10-дневен концертен календар на Таксират 2017! Финалистите кои ќе настапат на „Лузер Фест“ се веќе одбрани, а заедно со публиката и жирито можеме да ги започнеме кондиционите подготовки за целовечерниот настан на кој ќе го одбереме… Read more »

Дарко Рундек во Скопје

Posted by & filed under ДЕШАВКИ.

Еден од најреномираните музички автори во регионот, Darko Rundek (Official) се враќа на ТАКСИРАТ со самостоен концерт за прослава на 20-годишнината од неговиот соло првенец „Апокалипсо“. Големиот јубилеј, ДАРКО РУНДЕК ќе го прослави со македонската публика претставувајќи го продукциски заокружениот аудио-визуелен проект „APOCALYPSO NOW“ од истоимената турнеја со лимитиран број ексклузивни настапи во регионот! Во перформансот оплеменет… Read more »

Концерт на Суперхикс во Скопје

Posted by & filed under ДЕШАВКИ.

РамПаРаРам е стихот кој последнава година најчесто го слушаме. Во кола, по дома, на ТВ, од фрижидер, во комшии, на пиво, во диско, насекаде… А 15 декември е денот кој ќе му даде боја на секојдневното сивило, 15 декември е денот за РАМПАРАРАМИЗИРАЊЕ и најновото концертно шоу на Вашиот омилен бенд!!! СКОПСКО SMOOTH Ви го најавува… Read more »

Златно Славејче 2017

Posted by & filed under ДЕШАВКИ.

Почитувани деца и родители, Оваа година 47-то издание на најочекуваниот детски фестивал во Македонија “Златно Славејче” ќе се одржи на: 16, 17 и 18 Ноември 2017, сите претстави се со почеток од 12:00 часот во арената “Борис Трајковски”. Билетите ќе може да ги набавите преку продажната мрежа на МкТикетс (од 1 ноември 2017) и на… Read more »

Al Di Meola во Скопје

Posted by & filed under ДЕШАВКИ.

ВЕЧЕР НА ВИСТИНСКО УЖИВАЊЕ:  АЛ ДИ МЕОЛА ГИ СВИРИ БИТЛСИ ВО МОБ! Почитувани пријатели, Огромно задоволство ни е да ви го најавиме следниот проект за оваа година- еден од најголемите светски и најнаградувани гитаристи на сите времиња, после пауза од речиси 10 години повторно се враќа во Скопје, со два ексклузивни концерта во една вечер (од… Read more »

Рамбо Амадеус во Скопје

Posted by & filed under ДЕШАВКИ.

3 Гонга и Рамбо Амадеус, совршена комбинација. На 29ти ноември во Станица 26 со почеток во 22:00 часот легендата на ЕХ-ЈУ сцената, неповторливиот и уникатен Рамбо Амадеус ќе одржи концерт кој ќе се памети, бидете и вие дел од тоа! Билети на: https://www.kupikartizase.com/Events/rambo_amadeus_3gonga_2017 3 Gonga i Rambo Amadeus, sovrshena kombinacija! Na 29ti noemvri vo Stanica… Read more »