Денови на вашето милениче

Posted by & filed under ДЕШАВКИ.

Почитувани љубители на животни и драги сопственици на домашни миленици! Со радост ве покануваме заеднички да одбележиме ДЕНОВИ НА ВАШЕТО МИЛЕНИЧЕ во сабота – 12.05.2018, во Градски парк (Школка)! Факултетот за Ветеринарна медицина – Скопје заедно со студентската организација IVSA Македонија и град Скопје, Ви подготви многубројни активности за Вас и Вашите миленичиња! Повелете заедно… Read more »

Мачка што лае, не каса!

Posted by & filed under JAM SESSION.

Мачка со инсталирана поддршка за лаење. Кога треба да брани куќа, имитира куче, кога ќе ја фатат дека се понаша трансџендер, се враќа на мјаукање. Кул. (46) Тим ЗА -0%     Тим ПРОТИВ 0% Гласањето е затворено   

Човек изгризал полициско куче

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Старото правило кое прво ќе го научите ако студирате новинарство вели дека не е вест кога куче ќе касне човек, туку обратно. Токму тоа и се случило откако маж од американската сојузна држава Њу Хемпшир каснал полициско куче обидувајќи се да избегне приведување. По пријавата дека едно лице е застрелано во куќа во градот Боскејвен,… Read more »

Руски научници пред Вучиќ потопија куче во “течност која дише”

Posted by & filed under ЕВОЛУЦИЈА.

На социјалните мрежи објавено е видео на кое се гледа како руски научници пред српскиот претседател Александар Вучиќ ставаат куче во резервоар. Покрај тоа на снимката се гледа дека резервоарот е исполнета со некоја течност. Снимката е прегледана повеќе од илјада луѓе, а меѓу коментарите може да се види дека на луѓето не им јасно… Read more »

Пред да ви текне пак да ги труете, погледнете го овој херој на улицата!

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Во четвртокот еден маж кој одел позади една жена во некоја од уличките на Подгорица, така одејќи, се разминале со еден пес, кој вака од снимката не изгледа на ништо посебно, но во моментот кога мажот се обидел да ја ограби госпоѓата и ја фаќа за рака, е тогаш песот стапува на сцена како вистински… Read more »