3 обични работи кои сигурно ќе ви го подобрат сексуалниот живот

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Понекогаш кога односите помеѓу партнерите се заладуваат, страста стагнира па не ви е баш дојдено до жешки сексуални игри во спалната соба. Доколку сте со план да го зачините својот запоставен сексуален живот, 3 сосема обични работи ќе ви помогнат во целта. Еве што повторно ќе ја разгори страста под чаршафите: Секси долна облека Во… Read more »

Како водат љубов мажите кои се вистински заљубени во нивната партнерка?

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Сексот на почетокот од врската е возбудлив и поинаков од сексот со поранешните партнери. Но, кога момците ќе почнат да се заљубуваат, тогаш сѐ се менува и сексот станува сосема поинаков. Доколку го препознаете вашиот партнер во следниве неколку ситуации за време на водењето љубов, можете да бидете сигурни дека сте му го освоиле срцето…… Read more »

Вистинската љубов е тешка и токму тоа ја прави толку бесценета

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Вистинската љубов е сложена и тоа е сосема во ред. Понекогаш, работите кои ја прават љубовта тешка се работите кои ја прават бесценета. Љубовта е најубавата и најмагичната работа која некоја личност би можела да ја доживее на овој свет. Може да направи да се чувствувате како да летате во близина на сонцето, а да… Read more »

10 хороскопски парови кои апсолутно совршено си одговараат!

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Хороскопските знаци имаат значително влијание врз нашиот секојдневен живот. Верувале или не во астрологијата, секој од нас барем еднаш во својот живот отворил весник на страницата за хороскоп. Секој лик има свои карактеристики, свои предности и слабости, работи што му се допаѓаат и не му се допаѓаат. Астрологијата игра важна улога во пронаоѓањето на партнер,… Read more »

7 нешта што никогаш не се случуваат во среќните и успешните љубовни врски

Posted by & filed under ПО ДОМА.

За да бидете среќни во врската не е доволно само нешто да правите за партнерот или задно со него, односно со неа. Подеднакво е важно да се воздржите од одредено однесување. Терапевтите откриваат 7 работи кои паровите во успешни врски не ги прават и токму затоа нивниот однос е здрав, цврст и среќен. 1. Повеќенеделно… Read more »

Според кинескиот хороскоп, вака ќе изгледа вашата среќа во љубовта 2018

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Стаорец: 1996., 1984., 1972., 1960. Многу брзо ќе влезете во врска. Вие сте тип на личност кој сака да биде во врска, но во минатото најтешко ви било да одржите долгорочна врска и да го задржите својот интерес.  Но, во почетокот на новата година, брзо ќе се заљубите и тоа ќе биде вистинската личност за вас.  … Read more »

Какви се мажите во сексот кога се заљубени?

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Сексот на почетокот на врската обично е див и возбудлив, малку поинаков од оној во другите врски, но кога тој ќе почне да се заљубува, тогаш сексот почнува да станува сосема поинаков од она што претходно сте го искусувале со него… Ова се дел од знаците по кои може да се заклучи дека врската не… Read more »

И забранил на својата ќерка да влегува во нејзината соба 3 дена. Има и зошто…

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Поради својата идеја, Адам Хедлок еден ден одлучил да ја исфрли својата ќерка од нејзината соба. Цели три дена не и дозволувал да влезе. Би помислиле: Каков е овој татко! Меѓутоа, погледнете која била вистинската причина за неговата постапка во следното видео: (256) Тим ЗА -0%     Тим ПРОТИВ 0% Гласањето е затворено   

98-годишна мајка се преселила во старечки дом за да си го чува 80-годишниот син

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Ти текнува на оние безброј пати кога мајка ти ти рекла: „секогаш ќе ми бидеш дете“? Не си ни свесен/а колку е сериозна. Може и нема ништо послатко на светот од приказна за љубовта меѓу мајка и нејзиното дете, ама оваа е малку… чудна… Том Китинг има 80 години, а од 2016-та живее во старечки дом… Read more »

Пет машки потреби кои жените воопшто не ги разбираат

Posted by & filed under ПО ДОМА.

“Маживе ништо не разбираат” е често употребувана реченица додека се жалат жените за проблемите кои ги имаат со нивните дечковци и сопрузи. Како на пример кога искрено ќе им кажат дека од тесните фармерки им ѕирка малку испакнато меше, дека двата часа во кои ја раскажуваат приказната за некој нивни колега кој украл сендвич е… Read more »

Бидете љубов!!

Posted by & filed under ЕВОЛУЦИЈА.

Божиќ. Спомени. Топлина. Дел од годината кога сите сеќавања ти се испреплетуваат низ мисли. И луѓе. И насмевки. И солзи. И грешки. И си велиш: Па добро е, сите растеме на некој начин… Емотивно, како личности, како битија… Како луѓе. Во потрага по себе, некогаш губиме драги луѓе, некогаш се губиме себе, некогаш драги луѓе… Read more »

Ете тука те чувам

Posted by & filed under ЕВОЛУЦИЈА.

Мислам дека никогаш не се створи во мене некое друго чувство посилно од она што го имам за тебе. Да си дозволам да ризикувам да ти пишам затоа што страшно сакам да знам дали си добро, а немам кого да прашам за тебе. Велам “ризикувам” зошто не постои посоодветен збор. Ризик дека нема да добијам… Read more »