Каква мајка сте според хороскопскиот знак

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Како и за многу други нешта, ѕвездите имаат одговор и на ова прашање: Каква мајка сте, според вашиот хороскопски знак? Овен Водени од планетата Марс, вие сте врховен лидер и во состојба сте да направите речиси сѐ за тоа што го сакате. Кога станува збор за родителството, сакате вашето дете да има најдобро образование, храна,… Read more »

Мајката која го згрозила светот, преку оглас го продавала синот: “Продавам дете за органи, сосема е здраво”

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Русинка од градот Чељабинск тврди дека огласот и бил подметнат поради одмазда и за тоа ја обвинила својата поранешна цимерка со која се скарала поради преуредувањето на станот. 40-годишната Људмила Садријева од Чељабинск во Русија е под полициска истрага поради сомнение дека планирала да го продаде своето дете преку интернет, на трговците со органи на… Read more »

Русинка се породи во Црвеното Море, а потоа излегла од водата “како ништо да не се случило”

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Туристка од Русија се породи во Египет, на Црвеното море и излегла од водата “како ништо да не се случило”. Трудната русинка отишла на пливање на плажата Ред Си резортот во Дахаба, Египет, недалеку од Шарм ел Шеик заедно со својот сопруг и доктор чија специјалност е породување во вода. Неверојатните фотографии од моментот кога… Read more »

Мајка од пеколот: Ја опила ќерка си, па и го пуштила дечко ѝ да ја силува

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Мајка ја опијанила својата 16-годишна ќерка за да може нејзиниот премногу дебел дечко да ја силува. Ова звучи како хорор филм за мајка од пеколот. Но, станува збор за вистинска приказна. Родената мајка направи пекол од животот на својата ќерка Пети Батлер. Нејзината мајка ја земала со себе на кратко патување. Девојката мислела дека ќе… Read more »

Ја заклал сопругата па се пофалил на Фејсбук

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Германецот Абу Марван(41) ја заклал својата сопруга оти не му го давала синот, па целиот крвав се вклучил на Фејсбук и порачал дека сите жени ги чека истото ако не ги почитуваат своите мажи, во градот Михалкар во Јужна Германија. Во видеото, тој тврдел дека ја убил својата сопруга – од кого била разведена –… Read more »

Живеела 30 години во стан со починатата мајка

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Кога загрижените соседи се јавиле во полиција поради една 77-годишна пензионерка која живеела сама во украинскиот град Миколаив, тие упаднале во нејзиниот стан, но не ни помислувале што ќе најдат таму. Не само што целиот стан бил запуштен и прекриен со стари работи и ѓубре, туку на креветот лежела и мумифицираната мајка на оваа пензионерка…. Read more »

Британка се породила двапати во 17 дена

Posted by & filed under ЕВОЛУЦИЈА.

Џема Брајант oд британската област Источен Јоркшир, тагата по своето машко мртвороденче многу брзо ја заменила со радост, откако родила ќерка, и тоа само по 17 денови. Имено, Британката требало да биде мајка на близначиња, но девојчето, сега крстено Лекси останало во мајчината утроба повеќе од две недели по предвременото раѓање на нејзиното братче. По загубата на синот, лекарите им… Read more »

Како се чувствува бебето во матката кога мајката плаче?

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Сите знаеме дека на нероденото бебе влијае она што го јадеме и пиеме, но што е со она што го чувствуваме за време на бременоста. Бебето во матката може да ги почувствува негативните емоции на мајката. Најновите истражувања покажуваат дека ембрионот стар шест месеци може да го почувствува расположението на мајката. И тоа не само… Read more »

Децата треба да спијат со мајките до 4 години

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Мислењата за тоа дали децата треба да спијат со родителите се многу различни, подеднакво како што се различни и одговорите за возраста до која треба да се случува тоа. Сепак најновите истражувања на научниците покажуваат дека за децата е најдобро да спијат заедно со родителите до 4-годишна возраст. „Доколку спијат одделно, мајката и детето потешко се… Read more »

98-годишна мајка се преселила во старечки дом за да си го чува 80-годишниот син

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Ти текнува на оние безброј пати кога мајка ти ти рекла: „секогаш ќе ми бидеш дете“? Не си ни свесен/а колку е сериозна. Може и нема ништо послатко на светот од приказна за љубовта меѓу мајка и нејзиното дете, ама оваа е малку… чудна… Том Китинг има 80 години, а од 2016-та живее во старечки дом… Read more »

Кога една мајка ќе се реши да илустрира на забавен начин како е да се има деца, тоа изгледа вака…

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Некои ќе речат да се биде претседател на држава е најтешката работа на светот, ама оваа мајка која се одзива на името Натали Јомард не би се сложила баш. Според неа, инаку сликарка, нема ништо потешко од одгледување на деца и за таа цел решила да ги нацрта своите искрени 25 моменти како мајка која… Read more »

Не, не се вика мајка, само жената која родила дете…

Posted by & filed under ЕВОЛУЦИЈА.

                (посветена на сите кои дале дел од својата душа за да изведат некого на вистинскиот пат… за да насочат некого, како да чекори низ животот со вредности) Одамна, во едно минато време, невино верував дека ЉУБОВ е всушност – МАМА. Тогаш си бев јас друже, само малечко… Read more »