Дамите одбраа: Пенисот со вакви карактеристики е најпогоден за брз и ефикасен оргазам

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Големината на пенисот со векови ги оптеретува мажите, но судејќи по муслењето на жените оваа карактеристика е апсолутно неважна за уживање во сексуалниот однос. Всушност дебелината на половиот орган на мажите е пресудна за уживањето на партнерката. Речиси третина од жените од 7500 колку што учествуваа во истражувањето, ја означија оваа карактеристика како пресудна за… Read more »

8 причини зошто мажите сакаат да ги набљудуваат жените додека доживуваат оргазам

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Најважниот момент на женската страст е комплициран настан за кој е потребна псисхичка и телесна стимуалција. Едно истражување покажа дека мажите се многу задоволни доколку ја доведат жената до оргазам. Женскиот оргазам е доказ за успех  Мажите се многу амбициозни, меѓутоа тие не сакаат да ги исполнат своите цели само на работа и во спортот,… Read more »

Истражување: Кој маж сака мали, а кој големи женски гради?!

Posted by & filed under ЕВОЛУЦИЈА.

Она што влијае на вкусот на мажите кога станува збор за нивниот избор на женски гради е и тоа колку пари заработуваат! Психолозите Вирен Свами и Мартин Џеј Тове извеле два експерименти за да видат на кој начин економскиот статус на мажите влијаат врз нивниот вкус за поголеми или помали гради. Првиот експеримент вклучил 266 мажи со различни примања… Read more »

Кој е најдобриот број на сексуални партнери?

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Жените не треба да имаат повеќе од 14 партнери, за да не бидат сфатени како неуредни, а мажите 15 поранешни, пишува во “Дејли мејл”. Таблоидот наведува студија на сајтот “Онлајн доктор”, од што станува видливо дека веќе нема двојни стандарди при половите за оптималниот број поранешни сексуални врски. Броевите и кај мажите и кај жените се… Read more »

18 тајни што треба да ги знае секоја жена за подобар секс

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Направивте романтична атмосфера. Ја заклучивте вратата од спалната соба. Му пративте на партнерот неколку флертувачки погледи. Бадемите, јагодите и морските плодови беа дел од вашата романтична вечера. Секоја жена треба да ги знае тајните за подобар секс. Еве кои се тие: 1. Секоја жена има омилена секс позиција. Најдете ја вашата. Пронајдете ја онаа секс позиција… Read more »

8 причини заради кои мажите го обожаваат женскиот оргазам

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Највисокиот момент на женската страст е сложен настан – за кој е потребна комбинација на психичка и физичка стимулација. Една студија го покажала она што долго време го претпоставуваме: мажите се многу задоволни кога можат да ја доведат жената до оргазам. Ова се 8 главни причини зошто и мажите уживаат во женскиот оргазам:  1. Женскиoт… Read more »

Алкохолот повеќе им штети на жените, отколку на мажите

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Во Германија било спроведено истражување за влијанието на алкохолот врз стапката на смртност кај жените и дојдено е до резултат дека оние жени кои пијат алкохол имаат поголем ризик за смрт отколку мажите. Истражувањето се спроведувало цели 14 години, а учествувале 4.700 испитаници на возраст од 18 до 64 години. Од нив, 149 биле алкохоличари… Read more »

Тие не сакаат деца: Мажите родени во овие хороскопски знаци имаат други поважни работи

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Тоа се само убави желби, а понекогаш и нереални. Не секој маж сонува за тоа да се ожени и да има деца. А каква врска има тоа со астрологијата? Се чини дека мажите со овие хороскопски знаци тоа го прават малку почесто од другите, од различни причини. Јарец Тој ја сака единствено неговата работа. Целиот… Read more »

Женски особини што ги привлекуваат мажите повеќе од изгледот

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Ако мислевте дека морате да имате совршено лице или тело за да им привлечете внимание на мажите – се лажете. Повеќето од нив сметаат дека жените со малку понезабележлива шминка се многу попривлечни и дека во нивното друштво се чувствуваат попријатно. Откријте кои особини ги ценат мажите кај поубавата половина и кои се поважни од… Read more »

Истражувањата покажале дека жените имаат поголеми шанси за оргазам со друга жена отколку со маж

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Истражувањата покажале дека жените имаат поголема шанса да доживеат оргазам со друга жена отколку со маж. Во истражувањето учествувале 2.300 жени на возраст од 18 до 46 години од целиот свет. Резултатите покажале дека жените коишто спиеле со другите жени доживувале и до 55 оргазми месечно. За жал овие резултати може да имаат лошо влијание… Read more »

Седум причини зошто мажите сакаат постари жени во својот кревет

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Помеѓу младите мажи има и многу од оние кои сакаат секс со жена постара од себе. Зошто е тоа така? Искуство Се подразбира дека постара жена има повеќе животно искуство, но и повеќе сексуално искуство. Младите мажи во постара жена гледа вистински сексуален експерт. Знаат што сакаат Постарите жени одлично го познаваат своето тело, точно… Read more »

Ескорт дама тврди што мажите сакаат од жените

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Мажите бараат и сакаат емотивно и физичко друштво со личност која не ја комплицира реалноста, што значи дека не е секогаш пресуден надворешниот изглед. Ова е искуство на Бела Лара од Перт, која за “Дејли Меил” открила дека таа води живот на ескорт дама, живот од кој научила многу работи. “Живеам многу интересен живот и… Read more »