Ердоган: Ќе го забраниме неверството во брак со закон

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Турција се движи во правец на засилување на исламизација на општеството. Претседателот Реџеп Тајип Ердоган изнесе предлог, неверството во брак во оваа земја да стане кривично дело. Тој вели дека било погрешно да се одложи таа одлука во 2004 година, поради притисок од Европската Унија. „Мислам дека е сега вистинско време да дискутираме по тоа… Read more »

Хороскопски знак кој најчесто изневерува во врска, но и зошто го прави тоа

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Судејќи по неодамнешното истражување, апсолутен шампион во изневерување е Стрелецот. Интересно е дека страсните Шкорпии, според резултатите на ова истражување , последни на местото за изневерување. Имено тие не стигаат да го изневерат партнерот, поради тоа што често веднаш го остаат партнерот ако најдат нова лубов, зошто веднаш сакаат да го реализираат тоа. Зошто Стрелецот… Read more »

За урлање! Кога жена ти ќе те фати во неверство, а швалерка ти ќе се преправа дека е кукла од најновите….

Posted by & filed under JAM SESSION.

Секојдневно на интернет гледаме секакви видеа, од најлуди, најсмешни, па до најчудни. Искрено, не знаеме во која категорија спаѓа ова видео, но како и да е, вакво нешто немате видено досега. Жената го фати нејзиниот маж со швалерката, а додека траеше жестоката расправија, швалерката се преправаше дека е с**с кукла. Она што таа не знаеше е дека… Read more »

Што сѐ спаѓа во изневерување?

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Допишување, кафе, вечера или пијачка со личност што ве привлекува… дали е тоа изневерување? Во најновото истражување во кое учествувале 2.400 испитаници се донеле интересни заклучоци. Одговори давале сингл луѓе, двојки и терапевти. За една работа нема никакво двоумење: за 95% од жените и за 81% од мажите бакнежот се смета за изневерување. Истите проценти… Read more »

Зошто раскинувањата се сега уште потешки отколку во минатото…

Posted by & filed under ПОД ШИРОКА КРОШЊА.

Последен пат кога поминав низ прописно раскинување, имав Nokia 3210 и тоа не го кажувам на ироничен начин. Јас и мојата пријателка Алис го гледавме Госфорд Парк мамурни во куќата на моите родители, столиците залепени многу блиску до телевизорот, а мене двапати ми се слоши, па потоа спиев една недела. Тоа беше тешко и сега… Read more »

Кога на судбината ќе и здосади од тоа каков шупак си…

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Некои ја викаат карма, некои ја викаат судбина, како и да ја ословувате вие, сигурно знаете дека е гадна кога ќе ви се налути. Е, ама еден анти-ЛГБТ американски политичар, кој рутински ја потенцирал својата христијанска вера и “семејни вредности” каде што ќе стигнел незнаел, па затоа деновиве поднесе оставка откако беше фатен како ја… Read more »

Кога му е периодот на партнерот да те изневери ако е машко, а кога ако е женско?

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Научниците идентификуваа специфичен период во кој жените, кои што се во долгорочни врски, најверојатно ќе ги изневерат своите партнери. Тие откриле дека жените се повеќе склони да извршат прељуба помеѓу шест и десет години откако се со некого. Арно ама и мажите не се покусо, иако во просек покасно им текнува од жените, па кога… Read more »

Кој е тој тип на жена со која мажите имаат афери?

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Со кого мажите ги изневеруваат своите партнерики? Сигурно се прашувате кој е тој пип на жена која е доволно привлечна и предизвикувачка за да зашвршат во кревет со вашиот сакан… Епа, одговорот најверојатно ќе ве изненади! Претпоставуваме дека овие жени се поубави, секси, во подобра форма од вас – се согласувате, така? Епа, неморате повеќе… Read more »