На дното од океанот пронајдена е огромна пирамида

Posted by & filed under ЕВОЛУЦИЈА.

Пирамида била пронајдена на дното на океанот, а многу истражувачи веруваат дека тоа би можело да обезбеди вистински доказ за митската Атлантида. На Гугл мапата беше пронајдена во Тихиот Океан, во близина на мексиканското крајбрежје. Големината на објектот се проценува меѓу 5,5 и 17,7 километри. Авторот на откритието е Аргентинецот Марсел Игуасуста, а видео за откритието… Read more »

Го изгубила венчалниот прстен во океанот, па потоа го пронашла 10 години покасно!

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Жената раскажа како нејзиниот сопруг конечно го нашол изгубениот венчален прстен и тоа десет години откако го изгубила во океанот. 33 годишната Алана Милан и нејзиниот 39 годишен сопруг Русел биле на меден месец во Фиџи кога нивниот прест исчезнал без трага. После пребарувањето во океаното, новопечените сопружници се помириле со тоа дека прстенот повеќе… Read more »

Кирибати – рајот кој се ”дави” во јужниот Пацифик

Posted by & filed under ДОКУМЕНТАРКА.

Климатските промени и растот на морското ниво значат дека островската нација на Кирибати во јужниот Пацифик се под ризик да исчезнат во океанот. Локалните жители не се предаваат и прават се што е во нивна моќ ова да го спречат, а од друга страна ОН предвидува дека овој остров ќе исчезне во наредните 30-40 години…… Read more »