Солени бомбици повкусни од топено сирење

Posted by & filed under ЗДРАВА ХРАНА.

Овие солени бомбици претставуваат вистинско откровение за секој кој ќе ги проба. Сите вие кое сте љубители на топеното сирење, ова е рецептот кој веднаш ќе го научите на памет и ќе стане редовен оброк на вашето мени. Состојки: – 500g биено сирење – 3 лажици рендан пармезан – 1 јајце – 100g брашно –… Read more »

Пилешко во доматен сос со пармезан

Posted by & filed under ЗДРАВА ХРАНА.

Запечено пилешко во пикантен сос од домат прекриен со моцарела и пармезан. Состојки: – 3 лажици маслиново масло – 1 лажичка рузмарин – 1 лажичка мајчина душичка – 1 лажичка магдонос – сол и бибер – 8 шницли пилешко бело месо – половина шолја моцарела – 16 лажички пармезан – 2 лажици путер За сос:… Read more »