Пијан Естонец излегол од бар, го промашил хотелот, па ги освои Алпите

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Естонец под име Павел тргнал од бар од кој излегол доста напиен, со цел да стигне до својата хотелска соба, но наместо тоа се искачил на еден врв на Алпите. Турист од Естонија се напил толку многу на зимување на Алпите, што наместо до хотелот стигнал до врв на планина. Павел бил сместен во комплексот… Read more »

Пијан пилот уапсен на аеродромот „Гетвик“

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Полицијата уапсила пилот непосредно пред полетување на авион на „Бритиш ервејс“ поради сомневање дека е пијан. Членовите на екипажот на лет се јавиле на итната служба на аеродромот бидејќи пилотот мирисал на алкохол и биле загрижени за безбедноста на 300 патници и екипажот на летот од аеродромот „Гетвик“ за Маврициус. Вооружени припадници на полицијата интервенирале… Read more »

Царот што се возел со такси низ 3 држави и на крај одбил да плати!

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

На многумина им се случило да се разбудат во непознато опкружување по бурна новогодишна ноќ, но еден жител на Осло овој феномен го доживеал екстремно. Мажот пијан влегол во такси во Копенхаген во Данска и на возачот му рекол да го однесе до Осло во Норвешка. Таксистот го возел цели 595 килограми и го вратил… Read more »