Полнети лути пиперчиња со кајмак

Posted by & filed under ЗДРАВА ХРАНА.

Според многумина ова е рецепт кој води потекло од Грција, но луѓето низ светот го прифатиле заради неговиот специфичен вкус и спој на состојки. Ако сте љубители на лута храна, ова може да биде одлично предјадење или додаток на главното јадење. Потрбни состојки: 20 помали црвени и зелени пиперки 3 dcl оцет 1,5 l вода… Read more »