Мирјана од Јагодина со венчаница и бидермаер направи голема прослава за 30 години развод

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Таа има 63 години и направила невидена прослава досега. Имено славела годишнина од својот развод и тоа јубилејна. Во бела венчаница како снег и бидермаер во рацете, Мирјана Миловановиќ со трубачи и 80 гости прославилa 30 години од разводот. Таа во кафеана во Јагодина ги собрала сите блиски за необичната прослава.   – Луѓе 30 години… Read more »

Таа му била наставничка и го силувала кога имал 12 години- потоа се земале, а денес се разведуваат!

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Тие беа во центар на вниманието на светот кога 34-годишната наставничка и мајка на четири деца од Сиетл и нејзиниот 12-годишен ученик ја објавиле својата врска. Откакоја објавиле својата врска многу работи се случиле. Мери Кеј била наставничка и станала најомразена личност во Америка бидејќи го силувала својот ученик Вили Фаулау кој тогаш имал 12… Read more »

Совети за бракот од разведен маж, кои сите парови треба да ги прочитаат

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Кога ќе се соочат со разводот, некои мажи почнуваат да гледаат на работите од различна перспектива. Тие тогаш размислуваат на друг начин за работите во бракот кои посакуваат да бидат поразлични. Кога мажот ќе изгуби жена која ја сака, добива идеи за начини на кои би можел да промени некои работи, но веќе е доцна. Свесни се… Read more »

Кои се работите што се случуваат кај сите несреќни бракови

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Најсреќните брачни двојки си забележуваат од далеку, но не и несреќните. Вистината е дека многу несреќни бракови не завршуваат со развод и живеат целосно несреќно. Несреќните сопружници често се одлучуваат да останат заедно, колку и депресивни и ладни да се нивните односи. Еве и кои се работите кои се случуваат кај сите несреќни бракови: 1…. Read more »

Бракот пукнал после само три дена: За овој пар зборуваат сите во БиХ

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Брачната идила траела само три дена, а приказната ја потврди и матичарот од овој град Васо Чихориќ, кој за тамошните медиуми кажа дека е вистина дека младите престанале да живеат заедно после само три дена. Херцеговачките свадби се познати по големите прослави со повеќе стотина луѓе, а Херцеговците ги бие глас дека се конзервативни и… Read more »

50 години во брак? Полска ви дава медал!

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Нема многу земји/нации што доделуваат медал за долг брачен живот, но Полска е баш таква. Медалот е воведен од полскиот парламент во февруари 1960-та. Се доделува на парови кои се во брак барем 50 години. Единствениот друг услов е парот да има барем едно дете, било „свое“ или посвоено. Брачните партнери, еден по еден, пристапуваат на… Read more »

Најчудни причини за развод во Саудиска Арабија

Posted by & filed under ЕВОЛУЦИЈА.

Саудискиот весник Al Watan состави листа од најчудни причини за развод во земјата во поново време. Со оглед на тоа што го знаеме за односот кон жените во Саудиска Арабија, причиниве би ги опишале како типични, што никако не ги прави помалку интересни. На пример, еден Саудиец се решил да се разведе откако жена му заборавила да ја послужи и… Read more »