Компир полнет со печурки

Posted by & filed under ЗДРАВА ХРАНА.

Барате предлог за сочен ручек? Сакате нешто брзо и лесно, а подеднакво вкусно? Имаме генијална идеја која сигурно ќе ја обожавате! Состојки: – 4 компири – 300g печурки – 200g мајонез (ако постите, заменете го со посен) – 1 шолја вински оцет – Сок од 1 лимон – Бибер и сол по желба Подготовка: Сварете… Read more »