Полнети кисели краставички во сланина

Posted by & filed under ЗДРАВА ХРАНА.

Во сезоната на туршии, руски салати и разноразни зимници овој интересен рецепт претставува комбинација која навидум изгледа чудна. Сигурно до сега не ви текнало дека киселите краставички може да се потпечат во рерна. Овој рецепт ќе ви покаже како да го направите токму тоа. Погледнете го видеото, следете ги чекорите и изненадете ги најблиските со нешто… Read more »