Смартфоните на Samsung најмногу се фалсификуваат

Posted by & filed under ЕВОЛУЦИЈА.

Специјалниот сајт за тест на перформансите „AnTuTu“ објави рејтинг на паметните телефони кои најчесто се фалсификувани. Се покажа дека меѓу 17,5 милиони уреди тестирани во минатата година, над 460.000 беа пронајдени како лажни. Според експертите, најчесто фалсификати се паметните телефони направени од Samsung – 36,23% од вкупниот број на проверени уреди. Втор е iPhone на Apple… Read more »

Samsung патентира смартфон со дисплеј кој оди околу телото

Posted by & filed under ЕВОЛУЦИЈА.

Корејскиот гигант Samsung дефинитивно е најголем иноватор кога се во прашање дисплеите кај преносните уреди, што е и нормално, бидејќи тие се и најголем производител на екрани за смартфони во светот. Сега тие патентираат нов вид на AMOLED дисплеј кој оди околу телото на телефонот, што е своевидна еволуција на “Edge” дисплејот кој го имаат… Read more »

Погледнете ја најновата реклама на Самсунг за… за Ајфон?!

Posted by & filed under ЕВОЛУЦИЈА.

Дали имате iPhone или Samsung? Како сте задоволни со вашиот iPhone или Samsung? Дали планирате да се префрлите од iPhone на Samsung или обратно? Ова се прашања кои технолошките гикови редовно ги имаат. Рестото од светот ги користи телефоните да се јават или да им се јават. Е сега, со iPhone X пуштен на пазарот,… Read more »