Зошто секс куклите не се добра идеја?

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Од облини до веѓи и облик на лице, секс куклите сè повеќе наликуваат на вистински луѓе. Секс куклите сè повеќе наликуваат на вистинските луѓе, а најнапредната секс кукла може дури да помни родендени и да го цитира Шекспир. Но, нормално, тие никогаш нема да ги заменат луѓето. Според истражувачите секс куклите им прават повеќе штета… Read more »

Дамите одбраа: Пенисот со вакви карактеристики е најпогоден за брз и ефикасен оргазам

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Големината на пенисот со векови ги оптеретува мажите, но судејќи по муслењето на жените оваа карактеристика е апсолутно неважна за уживање во сексуалниот однос. Всушност дебелината на половиот орган на мажите е пресудна за уживањето на партнерката. Речиси третина од жените од 7500 колку што учествуваа во истражувањето, ја означија оваа карактеристика како пресудна за… Read more »

3 обични работи кои сигурно ќе ви го подобрат сексуалниот живот

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Понекогаш кога односите помеѓу партнерите се заладуваат, страста стагнира па не ви е баш дојдено до жешки сексуални игри во спалната соба. Доколку сте со план да го зачините својот запоставен сексуален живот, 3 сосема обични работи ќе ви помогнат во целта. Еве што повторно ќе ја разгори страста под чаршафите: Секси долна облека Во… Read more »

Што се случува кога мажот нема секс една година?

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Велат дека мажите мислат на секс на секои 20 секунди, па токму поради тоа тешко им е да останат без секс за подолг период на време. Питер (34) се воздржува од секс цела година. Она што започна како залог со неговиот цимер заврши со донација од 50 илјади долари за добра кауза. Тој ги користи… Read more »

8 причини зошто мажите сакаат да ги набљудуваат жените додека доживуваат оргазам

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Најважниот момент на женската страст е комплициран настан за кој е потребна псисхичка и телесна стимуалција. Едно истражување покажа дека мажите се многу задоволни доколку ја доведат жената до оргазам. Женскиот оргазам е доказ за успех  Мажите се многу амбициозни, меѓутоа тие не сакаат да ги исполнат своите цели само на работа и во спортот,… Read more »

Постојат два вида на ЕКСПРЕСЕН секс, а еве што уште позитивно може да произлезе од истиот…

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Спалната соба е секогаш сигурна за нежно и долго водење на љубов, но ништо не може да се спореди со моментот кога вас во сосема непримерен момент и на сосема непримерно мсто ве обземе желбата за секс. Сексолозите оддамна се сложија дека сексот на брзина е пожелен од повеќе причини: здрав е, превенција е за… Read more »

18 тајни што треба да ги знае секоја жена за подобар секс

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Направивте романтична атмосфера. Ја заклучивте вратата од спалната соба. Му пративте на партнерот неколку флертувачки погледи. Бадемите, јагодите и морските плодови беа дел од вашата романтична вечера. Секоја жена треба да ги знае тајните за подобар секс. Еве кои се тие: 1. Секоја жена има омилена секс позиција. Најдете ја вашата. Пронајдете ја онаа секс позиција… Read more »

Германските пожарникари се обучуваат како да извадат заглавени секс играчки

Posted by & filed under ЕВОЛУЦИЈА.

На смеинар во Дрезден под името „Механички незгоди“ шестотини пожарникари учеле како сигурно да отстранат секс играчни и разни други сексуални помагала. Пожарникарите во Германија минуваат специјална обука на која учат како да помогнат при незгоди со секс играчки. На овој помалку бизарен курс пожарникарите ќе учат како да отстранат заглавени прстени на пенисот или… Read more »

Овие три пара во зодијакот се најголеми секс авантуристи

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Нивното либидо е високо, секогаш се подготвени за експериментирање и целосно се предаваат на својот партнер – во сексот. Овен и Водолија Некои истражувања покажаа дека Овенот во кревет е повеќе компатибилен со Лавот, но кога ќе се сретнат Овен и Водолија се случува – ерупцијата на страст!  За Овенот често се вели дека е… Read more »

Жените кои немаат секс може да се препознаат лесно! Еве како:

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Можеби сте мислеле дека само Балканците ја користат фразата „На нервозните жени им фали…“ но не сте во право. Неодамна е објавено дека жените на кои им фали секс можат да се препознаат по извесни карактеристики, кои ќе ги воочите ако малку повнимателно гледате: Пред се на жената на која и фали малку акција во кревет… Read more »

Како е да се биде жена зависна од секс и кои се погрешните сфаќања за оваа состојба?

Posted by & filed under ПО ДОМА.

За едни, честото менување партнери, долгото време поминато во сексуална активност, следење порнографски содржини и читање еротски приказни е начин на достигнување сексуална слобода, додека за други е нешто сосема трето. Всушност, често жените кои се зависни од секс, со тоа се обидуваат да надминат или да заборават на некој постоечки проблем од реалноста. На… Read more »

Како водат љубов мажите кои се вистински заљубени во нивната партнерка?

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Сексот на почетокот од врската е возбудлив и поинаков од сексот со поранешните партнери. Но, кога момците ќе почнат да се заљубуваат, тогаш сѐ се менува и сексот станува сосема поинаков. Доколку го препознаете вашиот партнер во следниве неколку ситуации за време на водењето љубов, можете да бидете сигурни дека сте му го освоиле срцето…… Read more »