15 храни што делуваат како природна вијагра, дури и за жени

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Ерективните проблеми можат да се јават од разни причини, како повреда на нервите, проблеми со доставата на крв во гениталните органи, дијабетес, висок крвен притисок, анксиозност, стрес, депресија, споредни ефекти од одредени лекови, премногу алкохол или цигари, операции (на пример рак на простата) и слично. На крајот се се сведува на едно: не можете да… Read more »

Ако сакаш ”да те боли главата” еве некои видови на храна кои ја убиваат желбата за секс…

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Како што постои афродизијак – храна која го зголемува либидото, така постојат и видови на храна од кои сексуалната желба нагло опаѓа. Јес да за балканскиот пастув не постои зима, ама сепак е добро да ги знае овие неколку анти-афродизијаци за да не се накрка пуканки и да шета сам млитав, пашувајќи се каде е… Read more »