Како би изгледала војна со Северна Кореа?

Posted by & filed under ДОКУМЕНТАРКА.

Пет експерти разговараат како би изгледала евентуалната војна со Северна Кореа, колку сме блиску до конфликт и страшните последици од истиот. Погледнете го ова кратко видео… (339) Тим ЗА -0%     Тим ПРОТИВ 0% Гласањето е затворено   

Севернокорејската нуклеарна закана, за да ви биде појасно…

Posted by & filed under ДОКУМЕНТАРКА.

Во последнава година Северна Кореа редовно лансира и тестира разни проектили, но вистинската намера им е да испратат порака – Северна Кореа е наоружана и опасна! Имаат демонстрирано проектили кои можат да ги уништат Сеул и Токио, да ги погодат американските воени бази низ Пацификот, а сега имаат и една која може да стигне до… Read more »

Бегалците од Северна Кореа носат досега неоткриени видови на паразити со нив

Posted by & filed under ЕВОЛУЦИЈА.

Еден од последните севернокорејски бегалци, војникот кој пред недела дена беше застрелан кога се обидел да пребега преку границата со Јужна Кореа, носел во себе огромен број паразити во неговите црева, како што рекоа неговите лекари, меѓу кои и некои кои никогаш порано не биле видени од реномираните јужнокорејски хирурзи кои го оперирале од повредите…. Read more »

Северна Кореа само што го осуди Доналд Трамп на смрт…

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Ако мислите дека ова е некоја зафрканција, верувајте, не е! Иако, знаеме дека изгубени во секаков допир со реалноста, сеуште неможеме да престанеме да се превртуваме од смеење на последниве будалаштини од “Големиот Лидер“, каде официјално, се вели дека граѓаните на го осудија Доналд Трамп на смрт, според главниот државен весник во Северна Кореа. Во… Read more »

Дојде време да ги проветриме скривниците

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Од најновите случувања по светот, главно поврзани со нуклеарките и заканите кои фрштат на релација С. Кореа и САД, дознаваме дека е дојдено времето да си ги проветриме и подзачистиме скривниците. Имено, САД веќе сериозно ја разгледуваат можноста да ги вратат во употреба нуклеарните бомбардери на 24-часовна активност. Тоа драги наши, не е на арно!… Read more »

Опасноста од севернокорејскиот лидер

Posted by & filed under ДОКУМЕНТАРКА.

Како што се креваат тензиите помеѓу Северна Кореа и САД, се фрла редок поглед кон внатрешноста на режимот. Приказна за убиство кое води кон Пјонгјанг, полубратот на лидерот е ликвидиран со најсмртоносниот нервен гас на терминалот во аеродромот во Куала Лумпур. Погледнете ја оваа документарка… (49) Тим ЗА -0%     Тим ПРОТИВ 0% Гласањето… Read more »

Бегајќи од Северна Кореа

Posted by & filed under ДОКУМЕНТАРКА.

Почнувајќи со големиот недостиг на храна во Северна Кореа во деведесетите, се јавуваат и првите поголеми бранови на бегалци од оваа земја. Најчестата стратегија е да се помине границата во Џилин и Лианинг провинциите во североисточна Кина, па потоа да се фати правецот кон некоја трета земја, поради блискоста на Кина со Северна Кореа. Кина,… Read more »

Северна Кореа – Земја на шепоти

Posted by & filed under ДОКУМЕНТАРКА.

Патувачки документарец на друштво кое бара авантура во Северна Кореа. Земјата ја опишуваат дека е заглавена некаде помеѓу советските 30-ти и бледа, футуристична верзија за општеството, каква што ја замислувале во 70-тите. Има што да се види…     (264) Тим ЗА -0%     Тим ПРОТИВ 0% Гласањето е затворено   

„Најсвежата“ документарка за Северна Кореа

Posted by & filed under ДОКУМЕНТАРКА.

Продуцирано и излезено во јаност во 2016, оваа документарка е најновата во светот на тема Северна Кореа, тема која нали, е секогаш интересна за гледање… Ако најдете сличности некои тоа се сосема случајни де… (81) Тим ЗА -0%     Тим ПРОТИВ 0% Гласањето е затворено