Сагата продолжува: Вдовицата и синот на Пабло Ескобар обвинети за перење пари

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Вдовицата и синот на нарко босот Пабло Ескобар е обвинети за перење пари во Аргентина и замрзнат им се имотите вредни по 1 милиони долари. Викторија Хенао и нејзиниот син Хуан Пабло Ескобар Хенао се товарат за учество во криминална организација и дека биле посредници во Аргентина за колумбискиот дилер на дрога Хосе Пиедрахита. Двајцата… Read more »

Тригодишниот син го следел до работа и се изгубил – се сретнале по 24 години

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Татко од Кина го изгубил својот син на прометна улица во градот Шиан во 1994 година, а конечно го пронашол по 24 години. Солзи радосници ја одбележале средбата на таткото Ли Шунји со своето изгубено дете. Тогаш тригодишниот Ли Леи денес има 27 години. Детето и таткото се разделиле на 8-ми август 1994 година, а… Read more »

Очајни родители го тужеле сопствениот син: Не плаќа кирија и не помага ништо, а има 30 години

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Родители на 30-годишен маж преземале драстични мерки со цел да го натераат својот син конечно да се отсели од нивната куќа во американската сојузна држава Њујорк – тие го тужеле. Пред судот, родителите изјавиле дека тужениот Мичел Ротондо не плаќа кирија ниту помага околу куќните работи, а ја одбил и понудата на родителите финансиски да… Read more »

Мајка го променила името на својот син поради печатна грешка во тетоважа

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Една мајка од Шведска се одлучила на драстичен чекор кога тату-мајсторот погрешно го истетовирал името на нејзиниот син. Со цел да ја усогласи новата тетоважа со името, мајката која се претставила како Јохана официјално го променила името на својот син од Кевин во Келвин. Ваквата грешка настанала кога мајката ги истетовирала имињата на својот син… Read more »

Синот од пеколот што планирал да ги убие своите родители и малата сестра за наследство, насамарен од полицијата

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Богат руски брачен пар од Русија ја лажирале својата смрт за да нивниот лаком син кој што изнајмил платен убиец да ја научи лекцијата. 20-годишниот од полицаец на тајна задача побарал да ги убие неговите родители и неговата 10-годишна сестра и да го преземе целото наследство. Неговите родители решиле да го изиграат и позирале на… Read more »

11 особини кои ги наследуваме од таткото

Posted by & filed under ЕВОЛУЦИЈА.

Тоа е првата работа што ја правиме многу од нас кога ќе го сретнеме бебето на нашата пријателка, веднаш го споредуваме со неговите родители. Не можеме, а да не забележиме чии очи гледаат во нас, од кој од двајцата родители ја наследило бојата на коса или од кој го наследил тоа топче што го има… Read more »

98-годишна мајка се преселила во старечки дом за да си го чува 80-годишниот син

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Ти текнува на оние безброј пати кога мајка ти ти рекла: „секогаш ќе ми бидеш дете“? Не си ни свесен/а колку е сериозна. Може и нема ништо послатко на светот од приказна за љубовта меѓу мајка и нејзиното дете, ама оваа е малку… чудна… Том Китинг има 80 години, а од 2016-та живее во старечки дом… Read more »

Тужба: 18-годишен син против таткото без кој пораснал

Posted by & filed under ЕВОЛУЦИЈА.

Во бразилскиот информативен дневник Metropoles осамна невообичаен текст напишан од бразилската судијка Габриела Жардон. Во текстот таа пишува за еден свој неодамнешен судски случај, најтешкиот во нејзината кариера – 18-годишно момче кое го тужи својот татко поради тоа што го напуштил уште од раѓање. Синот го тужел таткото за емоционално запоставување, притоа без барање за никаква финансиска компензација, туку само… Read more »