Ерик Клептон го губи слухот

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Клептон поради извесни здравствени проблеми, се плаши дали воопшто ќе може да го одработи концертот, а притоа да не ги разочара верните обожаватели. Освен што му дијагностицирале оштетување на нервниот систем, поради што сè потешко ги контролира рацете, што и тоа како му пречи при свирењето на гитарата, Клептон боледува и од тинитус. Легендарниот рок-гитарист… Read more »

Бебето го слуша гласот на мајката за прв пат по ставањето на импланти, нејзината реакција…

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Шарлот, убавата принцеза, ќерка на Кристи Кин, е родена во август 2017 година. За жал, девојчето дојде на овој свет тотално глува. Решителните родители оттогаш работат на проблемот и деновиве тие конечно можеа да дојдат до ушни помагала за малото бебе Шарлот. Моментот кога ја слуша мајка како и вели “Здраво” за прв пат, нејзиното… Read more »