Свадбени фотографии, ала Русија

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Додека на Запад е правило дека свадбените фотографии мораат да бидат што повеќе бајковито совршени, во Русија не е баш така. Таму, се чини, поважен им е хуморот, дури и кога не е сјаен. (214) Тим ЗА -0%     Тим ПРОТИВ 0% Гласањето е затворено   

Саем за венчавки “wedding weekend expo”

Posted by & filed under ДЕШАВКИ.

Саем за венчавки “Wedding Weekend Expo” Организирајте ја вашата венчавка за еден викенд. Најдобрите креатори на венчаници, декоратери, бурми, ресторани, костуми, чевли, покани, осветлување, подароци …50 тина изложувачи, модни ревии се на едно место. За повеќе инфо на www.vobelo.mk. (145) Тим ЗА -0%     Тим ПРОТИВ 0% Гласањето е затворено   

Го изгубила венчалниот прстен во океанот, па потоа го пронашла 10 години покасно!

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Жената раскажа како нејзиниот сопруг конечно го нашол изгубениот венчален прстен и тоа десет години откако го изгубила во океанот. 33 годишната Алана Милан и нејзиниот 39 годишен сопруг Русел биле на меден месец во Фиџи кога нивниот прест исчезнал без трага. После пребарувањето во океаното, новопечените сопружници се помириле со тоа дека прстенот повеќе… Read more »

Кога ептен ти дошло до мажење…

Posted by & filed under JAM SESSION.

Дефинитивно ваква битка за бидермаер немате видено досега. Ова е можеби најжестоката и најдолга „борба“ за бидермаер. Овие две девојки никако не попуштаа, секоја очајно пробуваше да го присвои. Ако не беа прекинати, сигурно битката ќе траеше повеќе. Ваков обичај дефинитивно не сме виделе на друго место. Во продолжение можете да го погледнете видеото. (152) Тим ЗА… Read more »

“Брала мома капини“ во изведба на џипси бенд од Јапонија

Posted by & filed under JAM SESSION.

Кога сме кај старите јапонски песни, тука треба да е и “Брала мома капини“… Сме виделе ние рокање, ама ова Јапонциве како ја подбраа „Брала мома капини“ ко преку Јутјуб да ќе им лепиме пари. И сред спот ги гледаш токискиве убер-хипстери (нема друго штом песнава и неколку слични ти се дел од репертоарот) како… Read more »

Бракот пукнал после само три дена: За овој пар зборуваат сите во БиХ

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Брачната идила траела само три дена, а приказната ја потврди и матичарот од овој град Васо Чихориќ, кој за тамошните медиуми кажа дека е вистина дека младите престанале да живеат заедно после само три дена. Херцеговачките свадби се познати по големите прослави со повеќе стотина луѓе, а Херцеговците ги бие глас дека се конзервативни и… Read more »

Организирале луксузна свадба: Почна првиот танц, а потоа следуваше шок за сите гости

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Гостите на венчавката на Дани (19) и Карл Маунтфорд (18) во Англија славеа без младенците откако на бремената невеста среде првиот танц и пукна воденикот. Двојката по само неколку танцови чекори ја напушти салата и со такси на почетокот на славјето на 18 декември, отрча во болница за, следното утро да го дочека раѓањето на… Read more »

Во Словенија нема потреба веќе од кумови

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Од почетокот на оваа година во Словенија стапува на сила закон со кој Словенците ќе можат да се венчаваат без присуство на кумови. Предбрачните договори ќе бидат отворена законска можност, јавија словенечки медиуми. Досега во таа држава беше со законска обврска присуство на кум на венчавка, но законодавецот прифати толкување дека нивната класична улога, како… Read more »

Кога невестите ќе се пожалат: 10 грешки на венчавката

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Планирате венчавка? За да им ја олесниме организацијата на идните невести на овој важен ден и да им помогнеме да не ги направат истите грешки, жените кои веќе ја имале својата венчавка ни открија заради кои 10 работи најмногу жалат. 1. „Сметката за цвеќето се дуплира преку ноќ“ Или сметката за музика, храна, или некоја… Read more »

Свадби кои нема да се заборават брзо…

Posted by & filed under JAM SESSION.

Има свадби кои не се памтат и има свадби кои богами, ќе се памтат уште долго време. Особено ако на таа свадба имало некоја незгодна ситуација и камера да го фати правиот момент. Тука имаме компилација на такви незгодни свадбени моменти кои несомнено ќе ве насмеат. Или засрамат, како на вас да ви се случува… Read more »

Она кога се знае дека не се еден за друг…

Posted by & filed under JAM SESSION.

Не сме сигурни дека одржувањето на оваа традиција е добра идеја. Не забавна, не е смшна, никој не знае да ти објасни зошто се прави итн. Од друга страна, знае да е одличен предвесник на работите кои ќе се случуваат понатаму и каков брак им предстои ако вака се натпреваруваат еден со друг. Среќа некој… Read more »

Одлични свадбени фотографии

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Повеќето свадбени денови поминуваат неверојатно брзо, особено за невестата и младоженецот. За среќа, фотографите ја документираат специјалната прилика, така што трае повеќе од само оние 24 часа или повеќе. Барем во албумот. Некои слики, сепак, се поинтересни и посмели од другите и припаѓаат не само во фиоки, туку и на интернет. Одлучивме да составиме листа… Read more »