Пикантно телешко месо

Posted by & filed under ЗДРАВА ХРАНА.

Потребни состојки: – 700гр телешко месо – морска сол – 1л павлака за готвење – 200мл бело вино – 3 сардини – лажица брашно – 1 лимон – сол – зелен бибер – масло Начин на подготовка: Исчистете го месото и исечете го на дебели шницли, додадете морска сол и мелен бибер. Исцедете лимон, шницлите… Read more »

Телешка тава

Posted by & filed under ЗДРАВА ХРАНА.

Супер тава, зготвено,вкусно, варено-печено и добро зачинето месо со ориз и компири. Состојки: – 600 г телешко месо – 1 шолја ориз – 1 главица кромид – 4-5 компири – малку масло за готвење – малку сол, црн пипер – 1/2 кесичка ФАНТ мешавина за подготовка на гулаш и паприкаш Подготовка: 1.Според мене, најбрз начин… Read more »