Сагата продолжува: Вдовицата и синот на Пабло Ескобар обвинети за перење пари

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Вдовицата и синот на нарко босот Пабло Ескобар е обвинети за перење пари во Аргентина и замрзнат им се имотите вредни по 1 милиони долари. Викторија Хенао и нејзиниот син Хуан Пабло Ескобар Хенао се товарат за учество во криминална организација и дека биле посредници во Аргентина за колумбискиот дилер на дрога Хосе Пиедрахита. Двајцата… Read more »

Саудиска Арабија ги издаде првите возачки дозволи за жени

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

За првпат во историјата на Саудиска Арабија државата ќе издаде возачки дозволи на жени. Десетте жени кои денес ги добиваат нивните возачки дозволи ќе можат да управуваат со автомобил од 24 јуни, кога престанува забраната за жени-возачи. Властите очекуваат дека во наредната недела уште 2.000 жени ќе аплицираат за добивање возачка дозвола. Саудиска Арабија е… Read more »

18 тајни што треба да ги знае секоја жена за подобар секс

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Направивте романтична атмосфера. Ја заклучивте вратата од спалната соба. Му пративте на партнерот неколку флертувачки погледи. Бадемите, јагодите и морските плодови беа дел од вашата романтична вечера. Секоја жена треба да ги знае тајните за подобар секс. Еве кои се тие: 1. Секоја жена има омилена секс позиција. Најдете ја вашата. Пронајдете ја онаа секс позиција… Read more »

Како жена употребува бормашина

Posted by & filed under JAM SESSION.

Во ова време на рамноправност, сосема нормално е жена да фати бормашина во рака и да направи дупки во ѕидот. Еве како една рамноправна жена го прави тоа. (136) Тим ЗА -0%     Тим ПРОТИВ 0% Гласањето е затворено   

Индијана Џонс може да биде жена

Posted by & filed under ЕВОЛУЦИЈА.

Индијана Џонс се враќа во уште една авантура, а на режисерското столче уште еднаш ќе седне Стивен Спилберг. Тој вели дека Индијана Џонс ќе продолжи да се појавува на филмското платно, иако не е сигурен кој актер ќе ја глуми улогата. Во следното продолжение од сагата за археологот Индијана Џонс ликот ќе се врати на… Read more »

Аргентинец административно си го сменил полот за порано да оди во пензија

Posted by & filed under ЕВОЛУЦИЈА.

Даночен службеник од Аргентина решил да си го смени полот наведен во личните документи, како што му дозволува законот, за да може да се пензионира на 60 години како жена наместо на 65 како маж, пренесе АФП. Сергио Лазаревич (59) во иднина се претставува како Серхија Лазаревич. Се работи за разведен човек во врска помлада… Read more »

Стопирани тестовите со автономните возила по смртта на жена?!

Posted by & filed under ЕВОЛУЦИЈА.

Компанија Uber објави дека престанала со тестирање на автономни автомобили откако една жена почина по сообраќајна несреќа со еден од тест-моделите (Volvo XC90) во Аризона. Автономниот автомобил ја удрил жената во градот Темпе, во Аризона, додека таа го преминувала патот надвор од пешачката зона. Таа веднаш била однесена во локална болница, но подоцна умрела од… Read more »

Совети за бракот од разведен маж, кои сите парови треба да ги прочитаат

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Кога ќе се соочат со разводот, некои мажи почнуваат да гледаат на работите од различна перспектива. Тие тогаш размислуваат на друг начин за работите во бракот кои посакуваат да бидат поразлични. Кога мажот ќе изгуби жена која ја сака, добива идеи за начини на кои би можел да промени некои работи, но веќе е доцна. Свесни се… Read more »

Додека мајката се породува и таткото мора да ги почувствува истите болки…

Posted by & filed under ЕВОЛУЦИЈА.

Потомците на древните Ацтеки во централен Мексико сметале дека и мажот треба да ги почувствува породилните болки. Во текот на бременоста мајките можат да бидат многу емотивни, па и помалку необични. “Сочувствителната бременост” или синдромот Кувада е обичај каде мажите ги имитираат породилните болки кај жената. Овој обичај е распространет ширум светот, но има и… Read more »

Завршила во затвор затоа што одбила да ги испере алиштата на маж и

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Поради кавга за валкана облека, односно поради тоа што одбила да ја испере, мексиканката Дулсе Рекена Гарсија поминала половина ден во затвор. Нејзиниот сопруг, возачот на камиони, Едгар Иван Перес Алварадо (26) планирал да излезе со пријателите во град и и наредил на сопругата да му ја испере облеката која имал намера да ја облече… Read more »

За урлање! Кога жена ти ќе те фати во неверство, а швалерка ти ќе се преправа дека е кукла од најновите….

Posted by & filed under JAM SESSION.

Секојдневно на интернет гледаме секакви видеа, од најлуди, најсмешни, па до најчудни. Искрено, не знаеме во која категорија спаѓа ова видео, но како и да е, вакво нешто немате видено досега. Жената го фати нејзиниот маж со швалерката, а додека траеше жестоката расправија, швалерката се преправаше дека е с**с кукла. Она што таа не знаеше е дека… Read more »

Како изгледала најубавата жена во историјата?

Posted by & filed under ЕВОЛУЦИЈА.

Гламурозното лице на кралицата Нефертити, за кое се верува дека е мајка на фараонот Тутанкамон, беше обновено со најновата 3D технологија, пишува Daily Mail. 500 часа работа биле потребни за репродукција на имиџот на Нефертити, и накитот кој кралицата го носела, а бил рачно изработен од дизајнерите на Диор. Сепак, бојата на кожата на царската… Read more »