18 тајни што треба да ги знае секоја жена за подобар секс

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Направивте романтична атмосфера. Ја заклучивте вратата од спалната соба. Му пративте на партнерот неколку флертувачки погледи. Бадемите, јагодите и морските плодови беа дел од вашата романтична вечера. Секоја жена треба да ги знае тајните за подобар секс. Еве кои се тие: 1. Секоја жена има омилена секс позиција. Најдете ја вашата. Пронајдете ја онаа секс позиција… Read more »

Жените кои немаат секс може да се препознаат лесно! Еве како:

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Можеби сте мислеле дека само Балканците ја користат фразата „На нервозните жени им фали…“ но не сте во право. Неодамна е објавено дека жените на кои им фали секс можат да се препознаат по извесни карактеристики, кои ќе ги воочите ако малку повнимателно гледате: Пред се на жената на која и фали малку акција во кревет… Read more »

Како е да се биде жена зависна од секс и кои се погрешните сфаќања за оваа состојба?

Posted by & filed under ПО ДОМА.

За едни, честото менување партнери, долгото време поминато во сексуална активност, следење порнографски содржини и читање еротски приказни е начин на достигнување сексуална слобода, додека за други е нешто сосема трето. Всушност, често жените кои се зависни од секс, со тоа се обидуваат да надминат или да заборават на некој постоечки проблем од реалноста. На… Read more »

8 причини заради кои мажите го обожаваат женскиот оргазам

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Највисокиот момент на женската страст е сложен настан – за кој е потребна комбинација на психичка и физичка стимулација. Една студија го покажала она што долго време го претпоставуваме: мажите се многу задоволни кога можат да ја доведат жената до оргазам. Ова се 8 главни причини зошто и мажите уживаат во женскиот оргазам:  1. Женскиoт… Read more »

Алкохолот повеќе им штети на жените, отколку на мажите

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Во Германија било спроведено истражување за влијанието на алкохолот врз стапката на смртност кај жените и дојдено е до резултат дека оние жени кои пијат алкохол имаат поголем ризик за смрт отколку мажите. Истражувањето се спроведувало цели 14 години, а учествувале 4.700 испитаници на возраст од 18 до 64 години. Од нив, 149 биле алкохоличари… Read more »

Жените полудеа по оваа диета – се симнува 5 килограми за 4 дена

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Експерт од Канада соведтува дека секој кој сака да изгуби некој килограм треба да ја држи оваа диета и лечи од дијабетис и херпес. Робинсон тврди дека диетата „змија“ ќе го смени сето она што мислевте дека знаете за исхраната и што може да го направи човечкото тело. Овој тип на исхрана значи дека на… Read more »

Женски особини што ги привлекуваат мажите повеќе од изгледот

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Ако мислевте дека морате да имате совршено лице или тело за да им привлечете внимание на мажите – се лажете. Повеќето од нив сметаат дека жените со малку понезабележлива шминка се многу попривлечни и дека во нивното друштво се чувствуваат попријатно. Откријте кои особини ги ценат мажите кај поубавата половина и кои се поважни од… Read more »

Поучни правила од сексуално задоволни жени

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Вашиот сексуален живот не е таков како што сте посакувале? Задоволните жени ви ги откриваат тајните кои можат да ви помогнат. Пред да го обвинувате партнерот дека не се труди доволно, размислете дали вие сте можеби виновникот за тоа што задоволството секогаш ви бега. Сексуално задоволните жени се водат по овие правила, учете од нив. Секогаш… Read more »

Истражувањата покажале дека жените имаат поголеми шанси за оргазам со друга жена отколку со маж

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Истражувањата покажале дека жените имаат поголема шанса да доживеат оргазам со друга жена отколку со маж. Во истражувањето учествувале 2.300 жени на возраст од 18 до 46 години од целиот свет. Резултатите покажале дека жените коишто спиеле со другите жени доживувале и до 55 оргазми месечно. За жал овие резултати може да имаат лошо влијание… Read more »

Данска прогласена за најдобра земја за жени во светот

Posted by & filed under ЕВОЛУЦИЈА.

Според овогодинешниот извештај на US News & World, најдобра земја на светот за жените е Данска. Изборот беше заснован на анкета во која учествуваа повеќе од 9.000 жени низ светот, а високо на листата котираа сите скандинавски земји. Во Данска и жените и мажите можат да уживаат во бесплатна здравствена заштита и високо образование. Покрај… Read more »

Жените рангирани според хороскопот – од најдобри до најлоши девојки за врска

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Секако, ова не важи буквално за секој, но добро да ја имате во предвид оваа „ранг листа“. Од најдобри до најлоши – жените рангирани според хороскопот: Стрелец Иако кон себеси се големи критичари, сепак во врската никогаш нема да се постават лошо кон вас. Го подигнуваат расположението на партнерот и секогаш на прво место ги става… Read more »

Ескорт дама тврди што мажите сакаат од жените

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Мажите бараат и сакаат емотивно и физичко друштво со личност која не ја комплицира реалноста, што значи дека не е секогаш пресуден надворешниот изглед. Ова е искуство на Бела Лара од Перт, која за “Дејли Меил” открила дека таа води живот на ескорт дама, живот од кој научила многу работи. “Живеам многу интересен живот и… Read more »