Родители се изживувале врз своите десет деца (ВИДЕО)

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Полицијата и целата јавност е во шок откако излегоа деталите за измачувањето на десетте деца. Истрагата почна на 31 март , кога полицијата доведе 12 годишно момче во куќата на неговите родители по пријава дека исчезнал . Детето спиело во грмушки во близина на семејната куќа во гратчето Ферфилд , Калифорнија. Вчера момчето е најдено… Read more »

Родители ги чувале децата заробени во окови и синџири

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Полицијата во Калифорнија уапси брачна двојка откако доби дојава дека ги чувале нивните 13 деца заробени во семејната куќа, оковани во синџири. Дејвид Ален Турпин (57) и Луиз Ана Турпин (49) се приведени под обвиненија за измачување, лишување од слобода и загрозување на животот на малолетник. Двојката со децата на возраст од две до 29 години… Read more »

Каде одат донациите во црквите? 4 милијарди долари дадени за зашашкување на случаи со злоставување на деца…

Posted by & filed under ЕВОЛУЦИЈА.

Сумата звучи неверојатно нели? И не, не е за “нашата“ црква, туку за римокатоличката се мисли. Иако, педофилијата стана огромна тема на дискусија во текот на изминатите месеци, бидејќи не се случуваат сексуални злоупотреби само во Холивуд, туку и меѓу елитата станува се почеста. Реалноста за злоупотреби на децата од страна на Римокатоличката црква се… Read more »

Австралија ќе им ги поништува пасошите на педофилите

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Властите во Австралија планираат да им го забранат прекуокеанското патување на лицата кои биле осудени за педофилија. Ваквиот на прв поглед нелогичен предлог има за цел да ги заштити загрозените деца во југоисточна Азија од експлоатација и злоставување, објаснува министерката за надворешни работи на Австралија – Џули Бишоп. Неофицијално, југоисточна Азија се смета за рај… Read more »