Овие хороскопски знаци се нaјсебични

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Девиците обожаваат да ги критикуваат другите, но понекогаш не се свесни за сопствените негативни особини. Тие треба да научат како да го задржат своето мислење за себе, кога никој не побарал нивен совет. Девиците треба да престанат да критикуваат и да ги остават нивните пријатели да си ги решаваат проблемите на свој начин. Во очите… Read more »

4 навидум наивни работи поради кои вашата врска може да се распадне

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Кога станува збор за оние знаци дека врската не функционира, повеќето се фокусираат на оние очигледни и јасни знаци и ги игнорираат оние кои не се толку впечатливи. Ако препознаете некој од овие знаци и во вашата врска, тогаш време е да преземете нешто! Не излегувате од дома Рутината е супер работа, а излежувањето на… Read more »

10 хороскопски парови кои апсолутно совршено си одговараат!

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Хороскопските знаци имаат значително влијание врз нашиот секојдневен живот. Верувале или не во астрологијата, секој од нас барем еднаш во својот живот отворил весник на страницата за хороскоп. Секој лик има свои карактеристики, свои предности и слабости, работи што му се допаѓаат и не му се допаѓаат. Астрологијата игра важна улога во пронаоѓањето на партнер,… Read more »

Научниците откриваат: 12 чудни знаци кои укажуваат на висока интелигенција

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Додека некои научници се расправаат дали е поважен коефициентот на интелигенција или емоционалната интелигенција, други се обидуваат да откријат како некои фактори, вклучувајќи изглед и однесување, може да влијаат на интелектуалните способности на една личност. Со низа истражувања, тие дошле до навистина интересни и неочекувани заклучоци. Се покажало дека вашата висина, тежина, должина на прстите,… Read more »

Ова се петте најодлучни знаци во хороскопот

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Едно е да знаете што сакате во животот, но знаете ли како да го добиете тоа? Доколку сте еден од овие хороскопски знаци, тогаш веројатно знаете. Во продолжение, ви ги претставуваме петте најодлучни знаци во хороскопот: Овен Не само што знаат како да го решат секој проблем што ќе се најде пред нив, Овните знаат… Read more »

7 знаци кои не смеете да ги игнорирате кај вашето дете!

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Знаци кои покажуваат дека детето може да има психички проблеми во иднина може да се забележат кога едно лице е 3-годишна возраст. Дејствата на родителите понекогаш ги поттикнуваат децата да ги демонстрираат овие знаци. Проблемот е во тоа што родителите обично не сметаат дека овие знаци се од големо значење. Ова се неколку клучни карактеристики на… Read more »

Ова се четирите најстрасни хороскопски знаци

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Кои четири знаци во зодијакот имаат најмногу страст? Можеби некој знак кој се наоѓа на оваа листа целосно ќе ве изненади! Лав Лавовите се страсни во нивните односи и со нивните идеи. Тие мора да имаат сѐ најдобро, а дури и нивниот партнер мора да биде најдобар, па затоа и би го заобиколиле целиот свет… Read more »

Каде треба да ги поминете новогодишните празници, според хороскопскиот знак

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Новогодишните празници се ближат и додека повеќето од нас имаат тенденција да ги поминат дома, патувањето некаде за оваа сезона може да биде забавно, а можеби дури и нова традиција. Не сте сигурни каде би можеле да одите? Ние знаеме. Пронајдете го вашиот хороскопски знак и видете го нашиот предлог за патување овие новогодишни празници!… Read more »

Не сте тој хороскопски знак за кој мислевте дека сте – Откријте што всушност сте!

Posted by & filed under ЕВОЛУЦИЈА.

Секогаш сте се прашувале дали е можно да сте Девица или Близнаци, а немате ниту една особина на тој знак? Излегува дека речиси никој не е роден под хороскопскиот знак за кој мислел дека е негов, затоа што астролошкиот календар никогаш не е дополнет и покрај промените на нашата положба во однос на планетите… Соѕвездијата… Read more »

Како знаеш дека итно ти треба секс?

Posted by & filed under ЕВОЛУЦИЈА.

Екипа сексолози од Вашингтон составила список со основните признаци, кои покажуваат дека итно имате потреба од секс. На прво место тоа е лошото расположение и чуството дека се околу вас е ужасно досадно. Според сексолозите сексот придонесува за еден поинаков поглед на светот – како едно подобро и посреќно место. Расположението и сексот се неразделно… Read more »