| 08.02.2018. ПО СВЕТОТ

Мексикански инспектори пронашле младенче од тигар во пакет испратен по брза пошта.

Како што наведуваат локалните медиуми, никој не претпоставувал дека во пакетот се наоѓа тигар, се дури кучињата трагачи не го надушкале.

Тигарчето е „испратено“ од засега непознато лице од мексиканската сојузна држава Халиско, а било адресирано до сојузната држава Керетаро. Животинчето било дехидрирано, и веднаш е предадено во центар за заштита на животни. Моментно е во стабилна состојба.

 
 

„Пратката“ ги имала сите неопходни документи, но сепак е запленета, оти според мексиканските закони, испраќањето на животни по брза пошта е забрането.

Истрагата е во тек.

(0)

  
 

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени