| 12.01.2018. ПО СВЕТОТ

“Lonely Planet” ја претстави својата годишна листа на најпопуларни дестинации за патуванје во новата година.

Првото место од листата го завзема Чиле кој е се повеќе популарна дестинација за патување. Потоа следи Јужна Кореја, како и Португалија која е се посјајна и прифатлива дестинација за летен одмор.

Во продлжение откријте ја целата листа на топ 10 дестинации за патување во 2018 според изборот на “Lonely Planet”.

 
 

Чиле

 

  
 

Јужна Кореја

 

 
loading...
 

Португалија

 

Џибути

 

Нов Зеланд

 

Малта

 

Грузија

 

Маурицијус

 

Кина

 

Јужноафриканска Република

 

 

(0)

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени