| 29.12.2017. ДЕШАВКИ

Date : 05.03.2018. - 05.03.2018.
Location : Скопје
Venue : ВИП арена
Start : 20:30
Price : 990 - 2000 мкд

Драги пријатели,

Со огромно задоволство сакаме да ве информираме дека еден од најголемите американски бендови на сите времиња- ТОТО, за прв пат доаѓа во Скопје, со концерт во рамките на јубилејната турнеја по повод 40 години од нивното постоење, на 5-ти март 2018та година, во ВИП арената „Борис Трајковски“.

Познати по своите врвни свирачки достигнувања, ТОТО е бенд кој светската музичка јавност го третира како еден од најдобрите во музичката индустрија, а членовите ги карактеризира како „Кралеви на живата свирка“.

 
 

Во 2018-та тргнуваат на голема светска турнеја која опфаќа 40 земји, насловена “40 Trips Around The Sun”, со која одбележуваат 4 децениска работа, а и со нов студиски албум кој треба да излезе во февруари идната година.

– Јас, David, Steve и Joseph сме задоволни и истовремено возбудени за долгогодишниот успех на бендот. Оваа јубилејна турнеја, по повод 40 години од постоењето на ТОТО ќе биде многу специјална турнеја за секој од нас и за сите наши фанови низ светот- вели гитаристот Steve Lukather.

За родоначалниците на стадионскиот рок ова ќе биде 23 турнеја и 14-ти по ред студиски албум, после низа мултиплатинести плочи продадени во преку 35 милиони примероци.

  
 

Хитовите како што се „Rosanna“, „Africa“, „Hold The Line“ и уште многу други им донесоа многу музички признанија и пет Греми награди.

Влезниците се веќе во продажба преку продажната мрежа на Купи Карти За Се низ цела Македонија, Југотон и онлајн на www.kupikartizase.com, по цени од:

Партер 990 денари
Фан Пит 1500 денари
Silver seats 1200 денари
Golden seats 1500 денари
ВИП 2000 денари

 
loading...
 

Доколку сакате да бидете дел од ова уникатно музичко уживање, ова е концерт што едноставно не смеете да го пропуштите!
Се гледаме на 05ти март!

Авалон Продукција

(0)

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени