| 01.12.2017. ПО ДОМА

Во текот на зимската сезона возачите редовно имаат проблеми со мразот од шофершајбната.

Сепак постои решение на овој проблем, а се што е потребно е во едно шишенце распрскувач да ставите 2/3 алкохол и 1/3 вода и да додадете едно капаче сјај за миење садови.

Смесата се меша и се нанесува на замрзнатата шофершајбна, а по само една минута мразот ќе се стопи. Едноставен трик со кој се скратува времето кое се троши на стругање на мразот од стаклото.

 
 

(0)

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени