| 01.12.2017. ПО СВЕТОТ

Полските риболовци Алфонс Брзовски и Марек Жданович уловиле сом тежок 185 килограми во Одра пред две години, но нивната приказна повторно стана голем хит на интернет.

Во џиновскиот сом, за кој некои се прашуваат дали е најголем што е некогаш уловен, се пронајдени човечки коски и нацистичка значка, а по истрагата се воспоставило дека коските му припаѓаат на германски офицер од Втората светска војна.

Сомот, според проценката на биолозите бил стар меѓу 90 и 110 години, а експертите не можеле да потврдат дали рибата го усмртила офицерот или само го изела.

 
 

(0)

  
 

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени