| 31.01.2018. ДЕШАВКИ

Date : 17.02.2018. - 18.02.2018.
Location : Скопје
Venue : МКЦ
Start : 22:00
Price : 699 мкд

НА 17 ФЕВРУАРИ ВО СКОПЈЕ ДОАЃА НАЈГОЛЕМИОТ ТРАНС АКТ НА СИТЕ ВРЕМИЊА И БЕЗ КОНКУРЕНЦИЈА НАЈБАРАНИТЕ АРТИСТИ НА СИТЕ СВЕТСКИ ПОДИУМИ И ФЕСТИВАЛИ. ВО 2017 VINI VICI ГО РАСПРОДАДОА СВОЈОТ КОНЦЕРТ ВО СКОПЈЕ A СЕГА ПОСЛЕ ЕДНА ГОДИНА ПОВТОРНО ИМАМЕ ПРИЛИКА ДА СЕ ДРУЖИМЕ СО НАЈЕНЕРГИЧНИОТ БЕНД НА СВЕТСКАТА МУЗИЧКА СЦЕНА.

Актуелни со заедничкиот хит со W&W – “Chakra” кој има повеќе од 12 милиони прегледи на Youtube, потоа специјалната соработка за Tomorrowland 2017 со Dimitri Vegas and Like Mike – “House of House” , понатаму заедничката песна со Armin Van Buuren – “Great Spirit” која на Youtube има повеќе од 32 милиони прегледи, понатака актуелни со ремиксот на Hilight Tribe – Free Tibet кој на Youtube има рекордни 50 милиони преслушувања и уште многу други…

VINI VICI се предводниците на новиот прогресивен звук со кој ја превземаа целата електронска сцена.Нивните изданијата за Iboga records kako и WAO138 и Armada records на Armin Van Buuren веќе се вклучени во настапите на Armin van Buuren, Andrew Rayel, W&W, Hardwell, Tiesto, Paul Van Dyk, Aly & Fila, Alex MORPH, Ferry Corsten, Markus Schultz, Bryan Kearney, MarLo, Ace Ventura, Standerwick, Yahel и останатиот дел на светската DJ-ска елита.

 
 

Продажбата на билети официјално е започната.
БИЛЕТИТЕ ЌЕ БИДАТ ВО СТРОГО ОГРАНИЧЕН БРОЈ И ЌЕ СЕ ПРОДАВААТ САМО НА БИЛЕТАРАТА НА МКЦ (секој ден од 10.00-20.00 часот)


За сите лица кои не се од Скопје а не се во можност да набават билет во претпродажба истите може да ги резервираат со испраќање на порака со име и презиме на профилот на организаторот.(Резервациите може да се направат до 30 Јануари а важат за лица со лична карта надвор од СК)


Моменталната цена на билети во претпродажба е 699 Денари.

  
 

(0)

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени