| 30.01.2018. ЗДРАВА ХРАНА

Лазањите се нешто кое многумина без многу размислувале би го навеле доколку ги прашате кое е нивното омилено јадење.

Ако и вие сте една од овие личности, а сте подготвени да пробате нешто ново, ова е вистинското нешто за вас.

Овој рецепт ќе ви покаже како да направите малку поинакви лазањи, каде меленото месо ќе го замените со пилешко. Погледнете го видеото и нека истото ви биде инспирација што вкусно да подготвите за ручек уште денес.

 
 

Потребни состојки:
– 3 парчиња пилешки гради
– 2 чаши презла
– 5 јајца
– 1 чаша брашно
– 3 чаши маринара сос
– 2 чаши рикота
– 8 парчиња лазања
– 2 чаши моцарела
– 2 чаши пармезан
– Масло
– Босилек

Подготовка:
Погледнете го видеото и следете ги чекорите за тоа како да го подготвите овој вкусен рецепт.

  
 

(0)

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
The Chef

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени