| 22.11.2017. JAM SESSION

Аххх, Бразил. Земјата на самбата, капоерата и брилијантните фудбалери, они навистина знаат како да “работат“ со нозете. Истото се чини дека однесува и на скејтбординг, ако ја погледнете оваа млада девојка која покажува неверојатен талент за овој спорт.

Следната суперѕвезда што е во најава е деветгодишната Рејса Лел, позната во нејзината родна земја како “Fadinha Do Skate”, или грубо преведено “Скејт самовилата”. Прекарот не и е затоа што таа е само супер талентирана млада скејтерка, освојувајќи бројни улични скејтерски титули, ниту затоа што доби пофални зборови од легендата на спортот, Тони Хок, туку затоа што како и секоја друга млада девојка сака да се облече во самовилска облека и така да скејта.

(27)

 
 
Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени