10 факти за габичните инфекции што секоја жена треба да ги знае

Габичните инфекции се многу чести, а настануваат од најразлични фактори. Но и покрај тоа што речиси секоја жена се соочила со габична инфекција на интимната област, повеќето знаат многу малку за овие инфекции. Затоа, погледнете ги фактите што секоја жена треба да ги знае за габичните инфекции: Габичните инфекции се многу чести 3 од 4… Read More 10 факти за габичните инфекции што секоја жена треба да ги знае

Ужасна глетка: Акробатка падна од 9 метри висина среде настап

Циркуска акробатка падна од висина од 9 метри и удри на подот пред публиката на шоуто Winter Wonderland во Хајд Парк во Лондон. Џеки-Луис Армстронг најверојатно не се фатила добро за елементите за време на нејзината акробатска точка и падна пред очите на публиката во која имало и деца. Членовите на циркуската трупа веднаш се… Read More Ужасна глетка: Акробатка падна од 9 метри висина среде настап

Ви здодеаја истите секс пози? Пробајте ја оваа – се вика “Discovery channel”

Ви здодеаја истите пози во сексот? Нема потреба за грижи затоа што доволно е само малку фантазија за повторно да го разгорите “огнот“ во кревет. Дали некогаш сте чуле за позата “Discovery Channel”? Британската фирма “Ann Summers“ која продава секси долна облека и играчки за секс, тврди дека тоа е поза која ќе ја стимулира… Read More Ви здодеаја истите секс пози? Пробајте ја оваа – се вика “Discovery channel”

Светското првенство на мустаќи и бради низ фотографии

Некои од најпознатите и највлијателни луѓе низ историјата носеле брада и мустаќи, а овој тренд е актуелен и во 21 век. Учесниците на Светскиот натпревар во бради и мустаќи уште еднаш ја покажаа креативноста со нивниот уникатен изглед. Годинава, натпреварот поддржува три хуманитарни акции, за повредени ветерани, за засолниште за животни и за заштита на… Read More Светското првенство на мустаќи и бради низ фотографии

Мешавина која моментално ќе ве ослободи од болките во грбот

Овој феноменален рецепт им помогнал на многумина, па не би било лошо да го пробате и вие. Дали на работа премногу седите и поради тоа често ве боли крстот? Ако одговорот е да, тогаш овој рецепт е вистинската работа за вас. Сите сме навикнати на начин на живот кој не е здрав за нашиот ‘рбет. Премногу седење, а премалку физичка активност, и… Read More Мешавина која моментално ќе ве ослободи од болките во грбот

Бизнисменот што потроши 600.000 евра за нацистички предмети откри зошто ја купил шапката на Хитлер

Бизнисменот Абдалах Шатила, либански христијанин кој со децении живее во Швајцарија, рече дека шапката на Адолф Хитлер и другите нацистички предмети ги купил за да не дојдат во рацете на неонацистите и за да ги подари на еврејската организација. Тој за АП изјави дека на аукцијата што се одржала во Минхен платил 600.000 евра за… Read More Бизнисменот што потроши 600.000 евра за нацистички предмети откри зошто ја купил шапката на Хитлер

Погрешен избор: Старица во Њујорк претепа крадец којшто ѝ провали во домот

82-годишна баба му покажала крадецот дека со неа нема шега. Вили Марфи изјави дека отишла да спие кога слушнала како некој чука на вратата и моли да повика брза помош за него. Таа ја повикала полицијата, но не го пуштила непознатиот маж во куќата, па се налутил и ја пробил вратата. – Тој избра погрешна… Read More Погрешен избор: Старица во Њујорк претепа крадец којшто ѝ провали во домот

Хороскоп за 26 ноември – Биковите да ги намалат амбициите, Јарците да избегнуваат ризични комбинации

Што велат ѕвездите за денешниот ден? Овен Потребно е да одговорите на нечие прашање за бизнис-финансиската соработка. Нема потреба да тактизирате со работите кои ви се познати или да ги продолжувате ситуациите кои влијаат на ефикасноста во работењето. Често ги потиснувате чувствата со цел да го зачувате привидниот мир. Нервозата се забележува во секоја ваша… Read More Хороскоп за 26 ноември – Биковите да ги намалат амбициите, Јарците да избегнуваат ризични комбинации

Екс-ју производите во Германија

СФРЈ ја нема веќе три децении, меѓутоа изгледа уште е добра за туризам, а и за тровија. Во Германија, на пример, има се’ повеќе специјализирани продавници или само штандови со производи од земјите што произлегоа од Јуославија. Ги отвораат и гастарбајтери од екс-југословенските простори, но и Германци, па и некои други. Фотографијата доаѓа ни помалку… Read More Екс-ју производите во Германија

Полицијата со денови трагала по бегалец, го пронашле како спие во ИКЕА

Портпаролот на полицијата Тобиас Ахлен изјави дека персоналот на ИКЕА ја повикал полицијата во понеделникот, кога го пронашле 25-годишниот бегалец како спиел во одделот за кревети. Работниците тогаш не знаеле дека младиот човек го бара полицијата. Било откриено дека бегалецот останал во магацинот откако се затворил салонот. Тој бил уапсен за провална кражба, а полицијата… Read More Полицијата со денови трагала по бегалец, го пронашле како спие во ИКЕА