Порно актерка прозвала фудбалер од Бундеслигата: “Умрев од смеа кога му го видов половиот орган”

Порно актерката и вебкам девојка Ајши Перверс ја запали германската јавноста со една исклучително интересна изјава. Додека во интервју за тамошните медиуми објаснувала како функционира нејзината професија – еротски настап пред веб камера, оваа провокативна бринета открила дека еден познат фудбалер од Бундеслигата, кој игра и за репрезентацијата, ѝ бил “клиент”. “Правев сѐ што бараше… Read More Порно актерка прозвала фудбалер од Бундеслигата: “Умрев од смеа кога му го видов половиот орган”

Што треба да избегнувате до 28-ми март според вашиот хороскопски знак?

Три или четири пати во годината, планетата Меркур изгледа како да се движи наназад на небото и ова трае околу 3 недели. Овој феномен е познат како ретрограден Меркур. На 5-ти март, Меркур започна со неговото ретроградно движење и ова ќе трае до 28-ми март. Што треба да избегнувате до 28-ми март според вашиот хороскопски… Read More Што треба да избегнувате до 28-ми март според вашиот хороскопски знак?

Кафедисување со гратис капење: Огромен аквариум пукна и направи поплава во кафуле

Опуштеното муабетење со пријател/пријателка или девојка за време на густирање на пријатно кафе е еден од неизбежните друштвени ритуали за нас, Балканците. Таква требаше да биде дружбата и за двајцата момци од снимката направена во кафулето „Мачаки“, во црногорски Никшиќ. Но, Марфи имал малку поинакви планови за нивното кафедисување. Како што може да се види… Read More Кафедисување со гратис капење: Огромен аквариум пукна и направи поплава во кафуле

Станови на јапонски минималисти кои ќе ве натераат да сфатите колку непотребни работи чувате

Сега во станот на Фумио Сасаки има околу 200 предмети. Претходно неговиот дом бил натрупан со ѓубре и непотребни работи. Тој бил мрзлив, се жалел дека нема доволно пари и немал време за неговите хобија. Но сето ова се променило кога слушнал за минималистичкиот начин на живот. Воглавно, традиционалната јапонска култура е позната по едноставноста… Read More Станови на јапонски минималисти кои ќе ве натераат да сфатите колку непотребни работи чувате

Видео кое го шокираше светот: Мајка го извлекла детето од тркалата на шлеперот кој возел директно кон нив

Камерите снимиле несреќа во Виетнам, кога едно дете за малку ќе било прегазено од шлепер. Имено, во оваа земја е вообичаено целото семејство да се вози на скутер – мајка, татко и дете, и тоа често без кациги. Скутерот со кој се возело семејството имало лесен контакт со автомобил, а во тој момент мајката и… Read More Видео кое го шокираше светот: Мајка го извлекла детето од тркалата на шлеперот кој возел директно кон нив

Кое е најопасното место во авионот?

И покрај истражувањата кои укажуваат на тоа дека летот со авион е најбезбедниот начин на патување, за жал ќе мораме да ве информираме дека не постои место во авионот кое е навистина „сигурно“. Барем не кога се бактериите во прашање. Не ви е потребно научно истражување за да знаете дека јавните тоалети, меѓу кои спаѓаат… Read More Кое е најопасното место во авионот?

Добитник на лото по пет месеци дошол по своите 1,5 милијарди долари

Добитник на американската лотарија „Мега милионс“ од сојузната држава Јужна Каролина, кој уште лани во октомври освоил над 1,5 милијарди долари, по пет месеци конечно се јавил да си ја земе наградата. Човекот претпочитал да остане анонимен, па надлежните во јавноста го именуваат само како „Јужнокаролинец”. Притоа, тој можел да бира дали наградата цела да… Read More Добитник на лото по пет месеци дошол по своите 1,5 милијарди долари

Кои се најстрасните мажи во зодијакот?

Овие мажи важат за најстрасни меѓу другите хороскопски знаци. Ако вашиот партнер спаѓа во нив, бидете сигурни дека сите желби ќе ви бидат исполнети. Станува збор за мажите родени во знакот на Овен. За луѓето кои му значат, Овенот е подготвен да направи сѐ, не бира средства со кои ќе го постигне тоа и не… Read More Кои се најстрасните мажи во зодијакот?

Во Русија пронајден дијамант од скоро 100 карати

Во руското наоѓалиште Јакутија неодамна е пронајден дијамант со вредност од скоро 100 карати, соопшти компанијата Alrosa. На 19-ти минатиот месец, во таа област е пронајден груб дијамант од 98,8 карати. Првиот повреден дијамант што е пронајден на ова наоѓалиште е на крајот на октомври минатата година, а имаше вредност од 51,49 карати. (90) 00

Уште една обемна студија потврди: МРП вакцината не го зголемува ризикот од аутизам кај децата

Обемна студија, со која се опфатени над половина милион деца не пронајде врска помеѓу вакцинацијата против сипаници, заушки и рубеола и аутизмот. Данската студија, објавена денеска во списанието „Аналс оф Интрнал медисин“ ги опфати сите деца родени во таа земја во периодот помеѓу 1999 и 2010 година. Децата биле следени до крајот на август 2013 година. Истражувањето… Read More Уште една обемна студија потврди: МРП вакцината не го зголемува ризикот од аутизам кај децата