Жена отворила профил на „Твитер“, па дознала дека ќерка ѝ е порно ѕвезда

Жена која сакала да остане анонимна, на страницата „Мама миа“ напишала дека е разочарана од ќерка си, откако преку „Твитер“ дознала дека таа е порно ѕвезда. Таа отворила твитер-профил за да чита што пишува Доналд Трамп, па непријано се изненадила кога ги видела порно-видеата што ги снимала нејзината 19-годишна ќерка. „Мислев дека ‘Твитер’ е место каде… Read More Жена отворила профил на „Твитер“, па дознала дека ќерка ѝ е порно ѕвезда

5 фасцинантни факти за женскиот оргазам

Ви откриваме пет фасцинантни факти за женскиот оргазам кои сигурно ќе ве изненадат… Дури 30% од жените редовно имаат проблем да постигнат оргазам без оглед за каква стимулација станува збор. 80% од жените имаат проблем за постигнување оргазам преку вагинална стимулација, затоа истовремено им е потребна стимулација на клиторисот. Мажите од која било сексуална ориентација постигнуваат оргазам полесно… Read More 5 фасцинантни факти за женскиот оргазам

Google собира здравствени податоци од своите корисници

Google има здравствени податоци од милиони пациенти од 21 држава во САД. Податоците компанијата ги прибирала скришум и за ова не биле свесни ниту лекарите ниту пациентите, откри Wall Street Journal. Google вели дека не направил ништо илегално, и со партнерот Ascension имале стандарден договор кој ја регулира оваа проблематика. Ascension е невладина организација од здравствениот… Read More Google собира здравствени податоци од своите корисници

Честичките од загадениот воздух за првпат поврзани со ракот на мозокот

Новите истражувања за првпат ги поврзаа наночестичките од загадениот воздух со карциномот на мозокот, пишува „Гардијан“. Предходните истражувања покажаа дека наночестичките можат да бидат носители на канцерогени хемикалии и како такви можат да влезат во човечкиот мозок. Ултра ситните честички (UFP) произведени со согорување на гориво, особено кај дизел возилата и зголемената изложеност на загадување,… Read More Честичките од загадениот воздух за првпат поврзани со ракот на мозокот

Од хектар може да заработите и до 12.000 евра – билка која е дар од Бога

Цена на килограм од ова овошје, кое се одгледува и на плантажи достигнува и до 900 денари, а литар од сокот двоструко повеќе. Ова овошје носи добра заработка. Садниците аронија достигнуваат полн род во осмата година, даваат 10 килограми по грмушка, а моменталната цена е едно евро за килограм. Според некои проценки може да донесе приход и… Read More Од хектар може да заработите и до 12.000 евра – билка која е дар од Бога

Многу сакаат пари: Овие хороскопски знаци се најголеми материјалисти

Сите сакаме да имаме пари за да можеме да си ги купиме и дозволиме материјалните нешта кои ги посакуваме. Едни од нас на парите гледаат како потреба, други како извор на среќа, а има и такви кои мислат дека се проблем и нужно зло. Тројца претставници на астрологијата ги ценат парите повеќе отколку кој било… Read More Многу сакаат пари: Овие хороскопски знаци се најголеми материјалисти

5 фенг-шуи совети за позитивна енергија дома

Фенг-шуи е источна традиција која често се применува во уредувањето и одржувањето на домот, со цел да се постигне баланс на позитивна енергија. Прочитајте што сè, според фенг-шуи, може да ја блокира енергијата во вашиот дом: Кујната и боите Ако во една просторија доминира темна боја, според фенг-шуи, треба да внесете живост со детали и… Read More 5 фенг-шуи совети за позитивна енергија дома

Куркума лате, вистинскиот вкус на сите ваши денови

Еден од моментално многу популарните здрави напитоци е дефинитивно кафето од куркума, познато како златно млеко или куркума лате. Многумина го користат како замена за утринското кафе и со него го почнуваат својот ден бидејќи латето со куркума освен што го загрева организмот, му дава своевидна „енергетска“ инјекција, а тука е и голема низа здравствени… Read More Куркума лате, вистинскиот вкус на сите ваши денови

Клучот за долга врска и среќен брак лежи во оваа вредност!

Љубовта е прекрасна, а врската исполнета со љубов, особено на почетокот, во нашиот живот носи смеа, среќа и долги прошетки и страствени бакнежи. Меѓутоа, постои една работа која гарантира долга и стабилна врска, а која понекогаш, дури и многу често, поважна е и од самата љубов. Станува збор за довербата. Еднаш кога заљубеноста ќе се замени… Read More Клучот за долга врска и среќен брак лежи во оваа вредност!

Првиот вселенски хотел би можел да ги отвори своите врати до 2025 година

Дали планирате патување до орбитирачки вселенски хотел до 2025 година? Доколку одговорот е да, тогаш треба да знаете дека за 6 години околу Земјата може да кружи првиот вселенски хотел, односно најголемата вселенска структура некогаш направена од човекот. Вакви планови има фондацијата „Гејтвеј“, приватна компанија која веќе делумно ги изработи плановите и дизајнот на „Вон… Read More Првиот вселенски хотел би можел да ги отвори своите врати до 2025 година