Matador во Скопје!

Датум: 03.11.2018 Место: Скопје Локација: Арена Борис Трајковски Почеток: 23:00 Цена: 600 мкд SUN Production и Urban Club MK Ви го претставуваат гостувањето на еден од најбараните и најактуелните дји и продуценти во моментов, човекот кој во 2014 и 2016 е прогласен за најдобар LIVE PERFORMER, а после тоа се е историја… MATADOR во Скопје!!! www.facebook.com/MatadorOfficial www.soundcloud.com/matador_official www.youtube.com/channel/UCEqaHGIDkFrcI5kFzGnjFLA… Read More Matador во Скопје!

Skopje Wine Expo 2018

Датум: 24.10.2018 – 27.10.2018 Место: Скопје Локација: Плоштад Македонија Почеток: 20:00 Цена: Бесплатно Соберете ги пријателите и дојдете да уживате со добра музика и уште подобри вина од регионот на едно место! Влезот е бесплатен! За повеќе информации следете нè на Skopje Wine Expo! (50) 00

Црнила Remix – октомври во МКЦ

Датум: 20.10.2018 Место: Скопје Локација: МКЦ Почеток: 17:00 Цена: 250 мкд Црнила remix на репертоар во МКЦ! Кој не ја гледаше на Zdravo Mladi и Црнила Remix / 43. MOT 2018 20. ОКТОМВРИ 20:00 е датумот за супер помината вечер во МКЦ. Билети на билетарница во МКЦ по цена од 250 денари. И да, нема… Read More Црнила Remix – октомври во МКЦ

Стенд Ап Спектакл Наречен Едноставно Најдобри

Датум: 20.10.2018 Место: Скопје Локација: Дом на АРМ Почеток: 20:00 Цена: 500 мкд ВЕЧЕР НА УРНЕБЕСНО СМЕЕЊЕ И ЗАБАВА! Неша Бриџес, Срѓан Олман и Срѓан Јовановиќ за првпат во пеколна стенд ап комбинација. Ќе ги гледате сега и можеби никогаш повеќе. Тројцата стенд ап мускетари кои досега распродадоа дваесет ивенти гостуваат во Скопје, во своето… Read More Стенд Ап Спектакл Наречен Едноставно Најдобри

Electric Universe во Скопје!

Датум: 20.10.2018 Место: Скопје Локација: СЦ Борис Трајковски Почеток: 23:00 Цена: 400 мкд Журкаџики и журкаџии!!! SUN Production и Urban Club MK ја најавуваат новата сезона со ветување дека истата ќе биде најдобра досега!!! За отворањето да биде како што доликува имаме навистина специјален гостин, проверен избор на артист кој гарантира неповторлива журка… Во сабота… Read More Electric Universe во Скопје!

Ретроспективна изложба на Драган Попоски ДАДА

Датум: 24.10.2018 Место: Скопје Локација: Даут-Пашин амам Почеток: 19:00 Цена: Бесплатно Националната галерија на Македонија, во рамките на одбележувањето на 70 годишнината од своето основање, ја најавува ретроспективната изложба на македонскиот скулптор Драган Попоски Дада. Изложбата ќе биде отворена на 24 октомври во 19 часот, во објектот Даут пашин амам. Драган Попоски Дада е роден… Read More Ретроспективна изложба на Драган Попоски ДАДА

Фестивал на велешка пита и вино 2018

Датум: 19.10.2018 – 22.10.2018 Место: Велес Локација: ул. 8-ми Септември Почеток: 08:00 Цена: Бесплатно Цел на манифестацијата е да се придонесе кон поголема афирмација и промоција на питата пастрмајлија, препознатлив велешки специјалитет, но истовремено ќе им помогне на угостителите, винариите, малите и средните компании од прехрамбениот сектор, пред потенцијалните потрошувачи од Вардарски плански регион и… Read More Фестивал на велешка пита и вино 2018

Skopje Classic Day 2018

Датум: 14.10.2018 Место: Скопје Локација: парк Авионче Почеток: 10:00 Цена: Бесплатно “Skopje Classic Day 2018” Меѓународен настан во паркот Авионче во населбата Аеродром отворен за историски возила (Автомобили и Мотоцикли) како и за современи класици на мотоцикли, инспирирани од легендите во минатото. Настанот е наменет за дружење со класиката на тркала, убава музика и релаксирано… Read More Skopje Classic Day 2018

Кој е тука идиот?

Датум: 01.11.2018 Место: Скопје Локација: Дом на АРМ Почеток: 22:00 Цена: 500 – 800 мкд Хит театарската претстава “Кој е тука идиот” ќе биде одиграна на 1. ноември, во Дом на АРМ, во Скопје. Главните улоги во претставата која ги освои симпатиите на љубителите на квалитетна комедија на Балканот и пошироко, ја имаат познатиот актер… Read More Кој е тука идиот?

1st Macedonian E-commerce Conference

Датум: 26.10.2018 Место: Скопје Локација: Хотел Мариот Почеток: 09:00 Цена: 6.088 – 7.148 мкд Првата годишна македонска конференција за е-Трговија има за цел да ги донесе на едно место клучните фигури во овој сектор за да се поврзат, состанат и да споделат знаења и искуства. Под насловот “е-Трговија: е-Иднината за е-Македонија!” конференцијата ќе опфати четири… Read More 1st Macedonian E-commerce Conference