БОШ 10 ЛЕТУВАЛИШТЕ во Гевгелија

БОШ Фестивал по 10ти пат годинава ја слави уметноста и слободата, од 24-26 август ве повикуваат на летување во Гевгелија. БОШ Фестивалот го организира здружението за културно уметнички развој Арт Еквилибирум од Гевгелија, кој е познат воглавно по организирање на урбани настани од алтернативен карактер. Бројката од 10 фестивали е помалку од завидлива, а еве… Read More БОШ 10 ЛЕТУВАЛИШТЕ во Гевгелија

Skopje Vinyl Convention 2018

Датум: 12.10.2018 – 13.10.2018 Место: Скопје Локација: МКЦ Почеток: 22:00 Цена: Слободен влез SKOPJE VINYL CONVENTION не е случајност! Најголемиот настан на плочи продолжува втора година по ред, а со големо задоволство го најавуваме DJ KOCO a.k.a. SHIMOKITA од Токио, Јапонија, премиерно на скопскиот подиум и во Европа. Следете нѐ и дознајте кој сѐ ќе… Read More Skopje Vinyl Convention 2018

ART Colony Галичник 2018

Датум: 15.08.2018 – 22.08.2018 Место: Галичник Локација: Почеток: 08:00 Цена: Слободен влез CURATORS: SANJA KOJIC – MLADENOV – NOVI SAD ANA FRANGOVSKA PARTICIPANTS: TOSHIHIRO SAKUMA – JAPAN GILI AVISSAR – ISRAEL THANASSIS RAPTIS – GREECE IRENA SLADOJE – BOSNA AND HERCEGOVINA STEVAN KOJIC – NOVI SAD MONIKA MOTESKA – MACEDONIA ROBERT JANKULOSKI – MACEDONIA JANA… Read More ART Colony Галичник 2018

The Magnificent Dj Jazzy Jeff во Скопје

Датум: 22.10.2018 – 23.10.2018 Место: Скопје Локација: МКЦ Почеток: 20:30 Цена: 350 – 600 мкд По повод 14 години постоење, SureShotz Entertainment, во соработка со Младински Културен Центар со гордост Ви го најавуваат еден од најквалитетните hip-hop dj-и и продуценти на сите времиња, Jazzy Jeff. Настанот ќе се одржи на 22ри Октомври/понеделник (23ти е неработен ден) во… Read More The Magnificent Dj Jazzy Jeff во Скопје

Летен фестивал на книгата

Датум: 31.08.2018 Место: Скопје Локација: Книжарница ТРИ Почеток: 09:00 Цена: Бесплатно ЗАПОЧНА ЛЕТНИОТ ФЕСТИВАЛ НА КНИГАТА! За нас, вљубениците во книгата, летото е период на кој најмногу му се радуваме. Долгите летни денови се како создадени за нашата омилена активност – понирање во светот што книгите и авторите го отвораат пред нас. И ова лето… Read More Летен фестивал на книгата

Аплицирај за стипендија!

Датум: 27.08.2018 – 10.09.2018 Место: Скопје Локација: Сивус Почеток: 14:00 Цена: Бесплатно И оваа година повик за #стипендии! Сите кандидати кои за заинтересирани за новите aкадемски програми, Академијата за #Визуелни #Уметности (графички дизајн, видео и фотографија) и Академијата за #Моден #Дизајн имаат можност да аплицираат за стипендија. [Аплицирањето е отворено до 24ти август.] Кандидатите кои ќе аплицираат ќе бидат повикани на дополнителен… Read More Аплицирај за стипендија!

The Magnificent Dj Jazzy Jeff во Скопје

Датум: 22.10.2018 – 23.10.2018 Место: Скопје Локација: МКЦ Почеток: 17:00 Цена: 350 – 600 По повод 14 години постоење, SureShotz Entertainment, во соработка со Младински Културен Центар со гордост Ви го најавуваат еден од најквалитетните hip-hop dj-и и продуценти на сите времиња, Jazzy Jeff. Настанот ќе се одржи на 22ри Октомври/понеделник (23ти е неработен ден) во dancing… Read More The Magnificent Dj Jazzy Jeff во Скопје

Скопје Трча 10КМ

Датум: 07.10.2018 Место: Скопје Локација: ул. Аминта Трети Почеток: 09:00 Цена: 400 – 1.000 По успешното прво издание на СКОПЈЕ ТРЧА 10КМ во 2017 година, оваа трка прераснува во традиционална тркам, и оваа година ќе се одржи на 7 октомври со почеток во 9.00 часот. Организатор на трката е Сојузот на спортови на Скопје (кој… Read More Скопје Трча 10КМ

CSC – Customer Service Conference во Скопје

Датум: 01.09.2018 Место: Скопје Локација: Хотел “Порта“ Почеток: 00:09 Цена: 4.500 – 6.000 Целта на конференцијата е да се разбуди свеста дека добрата услуга е клучна за зголемување на профитот на компанијата. Само 4% од клиентите се жалат за лошата услуга, другите 96% едноставно одат да ги трошат парите кај Вашите конкуренти. Присутните на оваа конференција… Read More CSC – Customer Service Conference во Скопје

Нокаут // 20 години од првиот концерт //

Датум: 27.10.2018 Место: Скопје Локација: СРЦ Кале Почеток: 21:00 Цена: Непознато ПОСЛЕ 20 ГОДИНИ- НОКАУТ И АВАЛОН СЕ ВРАЌААТ НА ИСТО МЕСТО! Големо е задоволството кога во годината на јубилеи констатираш дека има уште еден јубилеј. Па така со реално јак повод каков што е нов албум на групата, НОКАУТ и Авалон Продукција после 20… Read More Нокаут // 20 години од првиот концерт //