Enter Fest

Датум: 29.08.2018 – 03.09.2018 Место: Скопје Локација: СЦ Борис Трајковски Почеток: 17:00 Цена: Непознато Музички ураган , невиден досега на овие простори ќе му се случи на главниот град . Од 29 август до 02 септември, на две сцени, надвор и внатре во спортскиот центар Борис Трајковски, започнува ново музичко доживување за сите љубители на… Read More Enter Fest

МКЦ за Скопје

Датум: 26.07.2018 Место: Скопје Локација: Мкц Почеток: 15:30 Цена: Слободен влез 55 години од скопскиот катастрофален земјотрес. МКЦ за Скопје е настан кој не потсетува на солидарноста на скопјани, на солидарноста кон Скопје, на интензивноста, обединетоста и хуманоста на луѓето. Програмата за оваа година е следнава: Галерија: 20:00 Restart – Изложба на старата и младата… Read More МКЦ за Скопје

Здраво Млади 8

Date: 01.09.2018 – 02.09.2018 Location: Скопје Venue: Кеј “Димитар Влахов“ 15 Start: 00:00 Price: 600 мкд Поздрав другарки и другари! Пред нас е осмото издание на фестивалот на нова музика Здраво Млади! До сега потврдени изведувачи: 12:00 „Јуниор програма“ – 5+ бенд На вечерната програма до сега потврдени изведувачи: CIGARETTES AFTER SEX (САД) WOODEN SHJIPS… Read More Здраво Млади 8

Концерт на Sean Paul

Date: 23.08.2018 Location: Скопје Venue: Стадион АРМ Start: 20:00 Price: 1100-1600 мкд Со гордост ви најавуваме дека една од најактуелните светски ѕвезди, јамајканскиот суперстар Шон Пол (SEAN PAUL) на 23 август ќе гостува во Скопје! Во склоп на неговата светска турнеја, од сите локации во регионов, Шон Пол ќе настапи само во Скопје! Една од… Read More Концерт на Sean Paul

Zucchero во Охрид

Date: 25.07.2018 Location: Охрид Venue: Антички театар Start: 21:00 Price: 1.500 – 3.000 мкд Ништо не може да ја спречи оваа година да биде исклучителна во македонската концертна историја. Уникатноста на проектот, чија објава сме среќни вечерва да ја споделиме со вас, ќе допринесе за тоа. За прв пат во Македонија, на 25 јули, доаѓа… Read More Zucchero во Охрид

Bryan Ferry во Скопје

Date: 09.09.2018 Location: Скопје Venue: Македонска Филхармонија Start: 22:00 Price: 6.150 мкд Драги пријатели, Со задоволство ве информираме дека човекот наречен King of the cool- BRYAN FERRY доаѓа во Скопје да испорача уште една незаборавна вечер со неговиот харизматично шармантен настап, исполнет со сите негови хитови и хитовите на Roxy Music (Avalon, Slave To Love,… Read More Bryan Ferry во Скопје

BRIT Floyd- The world`s greatest Pink Floyd show во Скопје

Date: 14.11.2018 Location: Скопје Venue: Спортски центар “Борис Трајковски“ Start: 21:00 Price: 700 – 2.000 мкд BRIT FLOYD во Скопје! “The World’s Greatest Pink Floyd Show” за прв пат во Македонија со ECLIPSE WORLD TOUR 2018! Авалон Продукција со голема радост, возбуда и задоволство ве известува дека по настапите пред повеќе од милион фанови низ… Read More BRIT Floyd- The world`s greatest Pink Floyd show во Скопје

2 Cellos во Скопје

Date: 06.10.2018 Location: Скопје Venue: Vip Арена Start: 21:00 Price: 990 – 1.990 мкд ПЛАНЕТАРНАТА МУЗИЧКА СЕНЗАЦИЈА 2 CELLOS КОНЕЧНО СО ГОЛЕМО АРЕНА ШОУ ВО СКОПЈЕ! Драги пријатели, Задоволство ни е да ви најавиме дека една од концертно најуспешните светски музички атракции во моментов, дуото 2 CELLOS оваа есен доаѓа во Скопје. Во рамки на… Read More 2 Cellos во Скопје