Секој хороскопски знак има слаба точка која „ќе го излуди“ во кревет

Астрологот и тренер за живот, Џошуа Мек Гваер тврди дека секој хороскопски знак има одредени предиспозиции кои влијаат на неговиот сексуален живот и дека некои хороскопски знаци се покомпатибилни едни со други во кревет. 1. Овен Овенот сака да преземе иницијатива и за него е важно да ја задржи искрата. Ним многу лесно му станува… Read More Секој хороскопски знак има слаба точка која „ќе го излуди“ во кревет

10 разлики меѓу жената со која тој спие и жената која ја сака

Дали некогаш сте се запрашале каква е разликата меѓу љубовта и обичниот интимен однос? Понекогаш сите имаат потреба и од едното и од другото, но што тоа конкретно претставува за мажот? Прочитајте ги следните разлики која ја откриваат вистината, која многу жени понекогаш не сакаат да ја слушнат: 1. Жената со која спие ја сака… Read More 10 разлики меѓу жената со која тој спие и жената која ја сака

Жените ги возбудуваат ситниците кои мажите секојдневно ги прават

Не залудно се вели дека среќата е во малите нешта. Има многу ситници со кои мажите можат да ја возбудат својата партнерка, од скокотливи текстуални пораки до бакнување во врат. Жените ги возбудуваат ситниците за кои никогаш не би помислиле дека можат да го направат тоа. Жените, на веб сајтот Reddit ги открија секојдневните работи… Read More Жените ги возбудуваат ситниците кои мажите секојдневно ги прават

Не ги фрлајте – намирници што немаат рок на траење

Иако на амбалажата на одредени намирници има јасно наведен рок на траење, не значи дека сите треба да се најдат во ѓубре по тој датум. Многу видови храна и пијалоци всушност немаат рок на траење и безбедни се за консумирање, ако биле чувани во соодветни услови до моментот на користењето. Една од овие намирници кои… Read More Не ги фрлајте – намирници што немаат рок на траење

Родени заводници: Хороскопски знаци на кои никој не може да им одолее

Припадниците на овие хороскопски знаци се заводници без конкуренција. Или сте еден од нив, или сте „паднале“ на нивниот шарм. Секому му годи малку невин флерт. На некои од нас флертувањето и шармирањето им оди од рака, а астролозите велат дека голема е веројатноста за тоа ако припаѓате на еден од овие хороскопски знаци. Препознајте… Read More Родени заводници: Хороскопски знаци на кои никој не може да им одолее

Што најмногу нервира кај “македонскиот шеф” од работа?

Денес е тешко да се најде работа, добар работник и секако – добар шеф. За ова последното се чини дека конкуренцијата е најголема, со оглед на фактот што на сите нам ни е добро познат синдромот наречен „македонски шеф“. Што најмногу не нервира кај шефот од работа?! Кога станал на лева нога Се успал, задоцнил,… Read More Што најмногу нервира кај “македонскиот шеф” од работа?

Диета според конституцијата на вашето тело

Јаболка, круша или песочен часовник? Секоја жена спаѓа во една од овие категории, а според тоа би требало да си ја одреди и идеалната исхрана: онаа која ќе ја засити, а притоа нема да ја здебели. Секој од нас има различен облик на телото, но познато е дека конституцијата во повеќето случаи ја наследуваме од… Read More Диета според конституцијата на вашето тело

Дневен хороскоп за петок (15. ноември 2019)

ОВЕН Работa: Обврските кои ги имате пред себе, ќе ги завршите многу брзо и лесно, со вистинска организација на работите. Љубов: Поволен ден за флерт е пред вас. Ве очекува позитивна атмосфера кога е во прашање работното поле. Здравје: Немате проблеми. БИК Работа: Очекувајте добра комуникација со соработниците. Заедно одите кон заедничките цели. Љубов: Чувствата… Read More Дневен хороскоп за петок (15. ноември 2019)

Најстар и проверен рецепт за реума и болки во зглобови и коски

Освен овој лек за реума, издвоивме уште неколку рецепти со рузмарин за лекување на различни тегоби. Рецептите можете да ги прочитате подолу во текстот. Рузмаринот е антиоксиданс кој се покажал како многу делотворен во лекувањето на лица кои биле изложени на радијација. Со употреба на рузмаринот, се спречува таложењето на отровите. Имено, оваа билка ја… Read More Најстар и проверен рецепт за реума и болки во зглобови и коски

5 фасцинантни факти за женскиот оргазам

Ви откриваме пет фасцинантни факти за женскиот оргазам кои сигурно ќе ве изненадат… Дури 30% од жените редовно имаат проблем да постигнат оргазам без оглед за каква стимулација станува збор. 80% од жените имаат проблем за постигнување оргазам преку вагинална стимулација, затоа истовремено им е потребна стимулација на клиторисот. Мажите од која било сексуална ориентација постигнуваат оргазам полесно… Read More 5 фасцинантни факти за женскиот оргазам