Видео кое го запали Балканот: Хрватски професор со детски хор ја изведе „Боемска рапсодија“

Вараждинскиот професор во музичко училиште Томислав Цвртила со Детскиот хор ја извел „Боемска рапсодија“ на бендот „Квин“ на концерт. Но, тоа не би било ништо необично доколку притоа не се маскирал во Фреди Меркјури. Со тоа уште повеќе ја доловил атмосферата на својот проштален концерт. Снимката од настапот на хрватскиот професор стана хит на социјалните… Read More Видео кое го запали Балканот: Хрватски професор со детски хор ја изведе „Боемска рапсодија“

Најлош крадец на сите времиња: Сам себе се затвори!

Кога се пишува за крадци обично им се признава умешноста во работата, колку и тоа да е лошо дело.  Но, овој крадец е од оние другите – неспособните својата идеја да ја истуркаат до крај. Имено, тој влегол во продавница и на продавачките им рекол да излезат, веројатно мислејќи дека на тој начин кога ќе… Read More Најлош крадец на сите времиња: Сам себе се затвори!

Кафедисување со гратис капење: Огромен аквариум пукна и направи поплава во кафуле

Опуштеното муабетење со пријател/пријателка или девојка за време на густирање на пријатно кафе е еден од неизбежните друштвени ритуали за нас, Балканците. Таква требаше да биде дружбата и за двајцата момци од снимката направена во кафулето „Мачаки“, во црногорски Никшиќ. Но, Марфи имал малку поинакви планови за нивното кафедисување. Како што може да се види… Read More Кафедисување со гратис капење: Огромен аквариум пукна и направи поплава во кафуле

Видео кое го шокираше светот: Мајка го извлекла детето од тркалата на шлеперот кој возел директно кон нив

Камерите снимиле несреќа во Виетнам, кога едно дете за малку ќе било прегазено од шлепер. Имено, во оваа земја е вообичаено целото семејство да се вози на скутер – мајка, татко и дете, и тоа често без кациги. Скутерот со кој се возело семејството имало лесен контакт со автомобил, а во тој момент мајката и… Read More Видео кое го шокираше светот: Мајка го извлекла детето од тркалата на шлеперот кој возел директно кон нив

Погледнете како храбрата жена го спасила детето од крволочните кучиња (вознемирувачко видео)

Мухамед Ехаб го нападнале две крволочни кучиња во главниот град на Египет, Каиро. Снимката на безбедносните камери прикажува како детето стои со пријателите и неколку секунди подоцна почнуваат да бегаат откако ги здогледале кучињата. За жал, кучињата го стигнале Мухамед и почнале да го напаѓаат. Тогаш се појавиле две жени во кадарот. Непознатата жена скокнала… Read More Погледнете како храбрата жена го спасила детето од крволочните кучиња (вознемирувачко видео)

Откриена измама долга 10 години: Погледнете како ни продаваат „свеж и здрав“ зеленчук

Оваа пракса трае вели десет години и за жал овие луѓе не гледаат ништо спорно во тоа. Гледате ли вие? Голем, сјаен, преубав зеленчук? После ова видео добро ќе размислите пред повторно да купувате зеленчук од продавниците. Оваа видео снимка направена во Индија открива како стариот зеленчук се меша со свеж, а недостатоците на стариот… Read More Откриена измама долга 10 години: Погледнете како ни продаваат „свеж и здрав“ зеленчук

Џиновски радиоактивни сомови пливаат во каналот: Ја спушти камерата во вода покрај чернобилската нуклеарка и сними шокантна глетка

Подводната снимка направена од младиот ентузијаст Еуген Мазуренко ги запали социјалните мрежи. Еуген Мазуренко во текот на неодамнешната посета на чернобилската зона одлучи да ја спушти камерата во каналот кој некогаш го ладел реакторот на нуклеарката, а денеска во него има живот. Оваа видео снимка на Мазуренко брзо се прошири на социјалните мрежи, иако прикажува… Read More Џиновски радиоактивни сомови пливаат во каналот: Ја спушти камерата во вода покрај чернобилската нуклеарка и сними шокантна глетка

Свадбари ли се или хулигани? Се скарале за музиката, летале столици…

Ретко виден хаос, барем што се однесува до свадби, се случил во турскиот град Адана. Почнал поради „спор околу музиката“, а ескалирал со гаѓање со столици помеѓу гостите од страна на невестата и гостите од страна на младоженецот. Имено, недоразбирањето настанало бидејќи двете семејства доаѓаат од различни региони на Турција, а роднините и од едната… Read More Свадбари ли се или хулигани? Се скарале за музиката, летале столици…

Како ли стои на нозе!? Со нож во грбот излезе да испуши цигара на -10°C

Русија е одговорна за повеќе од половина од сите вирални видеа на интернет, а во најновиот „хит“ еден руски пациент по име Владимир им ја покажа на сите неговата „машкост“, откако не можеше да издржи без цигара, па реши да излезе од болницата во која се наоѓаше поради тоа што имаше забиено нож во неговиот… Read More Како ли стои на нозе!? Со нож во грбот излезе да испуши цигара на -10°C