TEXAS во Скопје

 
 

Датум: 28.09.2018
Место: Скопје
Локација: Спортска сала Кале
Почеток: 21:00
Цена: 1.000 – 1.500 мкд

Драги пријатели,
Како што веќе сте информирани, одложениот фестивалски настап на Тexas ќе се претвори во целoвечерен концерт на 28-ми септември во СРЦ Кале. Бендот ќе настапи со best off сет, во траење од 100 минути.

За вечерта да биде уште поспектакуларна, се погриживме Texas да имаат многу специјални гости- македонската рокенрол група АРЕА, која ќе настапи истата вечер како нивна предгрупа.

Исто така како што сте од порано информирани, влезниците коишто не се вратени, а беа купени за 23-ти јуни ќе важат и за настапот во СРЦ Кале, а оние што немаат влезници, ќе можат да ги набават преку продажната мрежа на Купи Карти За Се, Jуготон и онлајн на avalon.mk, по следниве цени:

ПАРТЕР- 1.000 денари
ФАН ПИТ- 1.500 денари
ТРИБИНА- 1.500 денари

Се гледаме на 28 септември!

Одиме понатаму,
Авалон Продукција

(31)

Вашиот коментар