Манекенки со три дојки ја оставија без текст публиката на модна ревија во Миланo

 
 

Модели со три дојки ја обележаа ревијат ана модниот бредн GCDS на неделата на модата во Милано.

Овој моден бренд ја прикажа својата колекција „rave-ready“ на моделите кои носат протетски дојки кои ѕиркаат под спортските градници.

Бизарниот тренд потестува на трите дојки кои ги имала актерката Лиција Наф во филмот „Total Recall“ во 1990. година во кој главна улога има Арнолд Шварценегер.

Заедно со третата дојка, моделите носеле и чизми над колена или сандали со високи потпетици. Колекцијата за претстојната сезона пролет/лето 2019. е претставена на пистата која била осветелна со неонски знаци на кои било испишано „GCDS Corp е нашиот единствен Бог“.

Името GCDS е акроним на целосниот назив „Бог не може да го уништи Стритвер“, а брендот е со италијанско потекло.

Овој бренд стана еден од најбараните брендови на денешницат,а благодарение на својат аиконичка графика и впечатливи слогани, како и необичната адаптација на женското тело. GCDS прикажал и колекција обукви и торби со ликовите од Покемон.

(257)

Вашиот коментар