Breaking Bad филмот “Ел Камино” најавува многу кратко издание на кино

 
 

Нетфликс објави дека spin off филмот на популарната серија „Breaking Bad“, „Ел Камино“ ќе има многу кратко кино издание.

Спин-оф филмот, со кој Арон Пол ќе ја повтори улогата на Џеси Пинкман, ќе се прикажува во ограничен број на кина за само три дена помеѓу 11 и 13 октомври.

Арно ама, филмот ќе биде достапен да се гледа на популарната мрежа Netflix од полноќ на 11 октомври, а ќе има и емитување на AMC – Оригиналната телевизиска мрежа каде што се појавија за првпат на Breaking Bad.

Во моментов, филмот останува прикриен во мистерија, но знаеме дека Ел Камино ќе се фокусира на она што се случи со Џеси Пинкман по експлозивните настани од финалето на серијата „Breaking Bad“.

Официјалната кеч фраза за филмов гласи како: „Во пресрет на неговото драматично бегство од заробеништво, Џеси мора да се помири со своето минато за да создаде некаква иднина“.

Aaron Paul wearing glasses: Aaron Paul as Jesse Pinkman Breaking Bad Instagram

Последен пат кога го видовме Џеси, тој бегаше од неонацистичката банда која го држеше заробен, а фановите можеби се сеќаваат дека тој избега во автомобил украден од еден од членовите на бандата, модел Ел Камино.

Во првиот тизер трејлер за филмот, прикажан е како се враќа фаворитот на фановите на серија, Скини Пит, кој беше испрашуван од полицијата за тоа каде се наоѓа Џеси.

Aaron Paul wearing a uniform:  AMC's "Breaking Bad" is a hit TV  series that continues to be popular with fans.   Love for the show has resurfaced  since the announcement of the upcoming film sequel,   "El Camino: A Breaking Bad Movie," which will debut on   Netflix on October 11.    From how the show's production  affected the city of Albuquerque to behind-the-scenes insights  from the cast and crew, there are many things fans may be  surprised to find out about the series.      Warning: This post contains spoilers for "Breaking Bad."        Visit Insider's homepage for   more stories.    AMC's "Breaking Bad" (2008-2013) is a legendary series that  continues to be popular with fans both old and new.  It skyrocketed lead actors Bryan Cranston and Aaron Paul to  superstardom, sparked a majorly successful spin-off, "Better Call  Saul," and even spurred a new film sequel called "El  Camino: A Breaking Bad Movie," which is set to hit Netflix on  October 11.  To  tide you over until the film's release, here are some  surprising, fun facts that fans may not know about the hit series  "Breaking Bad."

„Немам претстава каде е тој“, вели тој. „Не знам ниту каде тргнал. Север, југ, исток, запад, Мексико, Месечината – немам поим. Но, да, дури и да знаев, не би ви кажал“.

(42)

Вашиот коментар